panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Strój myśliwego

Nie trzeba zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po parogodzinnym spacerze w mokrych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży. Wszystkie te elementy stroju myśliwego są niesamowicie istotne, szczególnie na polowaniu. Jaki zatem strój powinien mieć na sobie myśliwy w trakcie polowania?

Strzelba myśliwska

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Dobre obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to zasadnicza kwestia. Nie chodzi tutaj wyłącznie o wygodę, ale też o bezpieczeństwo. Obecnie sklepy w sieci posiadają w sprzedaży buty wodoodporne, ale równocześnie dobrze oddychające.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe materiały na omawiany temat, to sprawdź proponowane www (https://www.strojemikolaja.pl/czapka-mikolaja-dla-dzieci-model-1/prod_309.php), które mają też dane na podnoszone zagadnienie – wejdź więc tu.

Bardziej wymagający myśliwi znajdą w nich także buty na wiele różnych okazji, o różnych kolorach i fakturach tkanin.

Jeśli interesują nas spodnie czy koszule myśliwskie , mamy sporą dowolność – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez całą paletę jaśniejszych odcieni i krojów. Znajdziemy koszule w kratę i jednokolorowe, wizytowe które z pewnością dodadzą nam klasy na bardziej oficjalnych myśliwskich spotkaniach. Do koszuli dobierzemy nawet krawat z myśliwskimi motywami. Interesującym okryciem na koszulę może być kamizelka – wełniana na polowanie lub bardziej elegancka na myśliwskie spotkania. Można również dobrać marynarkę w stonowanym kolorze.

Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Zabezpiecza na polowaniu przed złą pogodą, nie ogranicza ruchów a nawet ułatwia kamuflaż. Współczesne kurtki są na tyle uniwersalne, iż nadają się do noszenia o różnych porach roku.

Oglądając strony internetowych sklepów dla myśliwych () można wybierać i przebierać w zwracających uwagę dodatkach, takich jak fantazyjne nakrycia głowy, bielizna termoaktywna i inne.

Na wyprawy po lesie przyda nam się również krótkofalówka . Takie walkie-talkie powinny pracować na akumulatorkach jak również na bateriach, posiadać duży zasięg umożliwiając tym samym dyskretną rozmowę myśliwych bez zbędnego hałasu. Łatwość w użyciu i wygoda, tych cech powinniśmy oczekiwać od walkie-talkie.
Tak naprawdę, to są dwa aspekty, które powinniśmy brać pod uwagę kompletując strój na polowanie: wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i zimne dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.

Comments are closed.