panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Pracowałeś w Anglii. Czy przedsiębiorstwa pomogą ci w uzyskaniu zwrotu z podatku dochodowego

Pracowałeś w Wielkiej Brytanii na legalnej umowie i zastanawiasz się czy załapiesz się na zwrot podatku? Bez większego problemu możesz sprawdzić ile pieniędzy należy ci się i jakie kroki musisz spełnić, by na twoje konto wpłynęły pieniądze z podatku dochodowego.
Zwrot podatku z Anglii nie jest dla Polaków mieszkających w Anglii sprawą tak ważną jak dla mieszkańców nad Wisłą.

dokumentacja podatkowa

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
To nade wszystko ogromna różnica w kursach walut – polski złoty to grubo pięć razy mniej od funta szterlinga. Uwzględniając najprostsze i najmniej płatne prace zgodnie z brytyjskim przelicznikiem, naszym rodakom – w przeliczeniu – należą się interesujące zwroty. Oczywiście kiedy liczymy w złotych. Czyli mnożąc wskazaną kwotę zaliczki przez korzystny (tutaj) kurs walut. Zwrotem podatku z pracy wykonywanej na Wyspach Brytyjskich zajmują się biznesowo firmy, które jako agencje rozliczają się z pracodawcą.

rozliczenie podatku

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Robią to będąc doskonale rozeznanymi o formalności, które musimy przejść, jeśli chce się otrzymać zwrot podatku z pracy bez żadnych komplikacji. Należy pamiętać, że termin do kiedy można starać się o złożenie deklaracji następuje z początkiem kwietnia. Tak samo jak w Polsce – jest to początek nowego roku rozliczeniowego. Więcej na www.

Niezmiernie ważne jest posiadanie przez podatnika osobistego numeru ubezpieczenia, który obowiązuje poza Polską. Następny wymóg to posiadanie kluczowych formularzy, tak zwanych kart podatkowych.

Zaintrygowały Cię opisane tutaj tematy? Jeżeli potwierdzasz, to dowiedz się także następnych szczegółów na ten temat. Drogę pokaże Ci poniższy link.

Jeśli pracowaliśmy w Anglii i – z niewiedzy, gapiostwa ewentualnie innego powodu – przegapiliśmy okres starania się o zwrot należnego podatku mamy szansę na odzyskanie pieniędzy. Prawo podatkowe ustala granicę do pięciu wstecz, do kiedy możemy próbować odzyskiwać zwrot. Po tym czasie podatek ulega przedawnieniu, a my tracimy pieniądze.

Sporo wartych wiedzy porad w sprawie prac wykonywanych na Wyspach znajdziemy weryfikując rozbudowany portal podatnika. Nie trzeba tutaj być finansowym tygrysem – maksymalnie kilka druków, numer ubezpieczenia i przeczytanie często zadawanych pytań – wystarczy dać sobie trochę czasu na połapanie się, a kolejne zwroty w kolejnych latach będą prostą formalnością. Egzekwujmy prawo z zapisów, które gwarantują nam zwrot za pracę. Także w Anglii.

Comments are closed.