panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Jak zachować każdy dzień od niepamięci? To niezwykle łatwe – prowadząc pamiętnik lub fotografując różne, nawet najzwyklejsze, wydarzenia

Każdy dzień jest warty uwagi, w każdym momencie bowiem jesteśmy w stanie doświadczyć chwili, o jakiej będziemy chcieli pamiętać. Jak zapamiętywać takie dni? Sposobów jest wiele, lecz jednakże niewiele osób o tym myśli, tak jakbyśmy nie zdawali sobie sprawy, jakie jest to ważne.

fotografia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Być może koniecznie jednakowoż o tym pomyśleć? Zacząć pisać pamiętnik lub robić fotografie. Opisy wielu okresów, istotnych z naszego punktu widzenia, a również zdjęcia, które będą przywoływać wspomnienia, to prawdopodobnie najbardziej korzystny sposób, ażeby uwiecznić swoje życie, pamiętać o nim, nawet, gdy przyjdzie jego kres.

Należy przyznać, że to fotografia dzisiaj jest w najwyższym stopniu popularną formą zapamiętywania wspomnień. To jednakowoż dość zrozumiałe, gdyż zdjęcia może robić każdy, lepsze lub gorsze, nawet zupełnie amatorskie, lecz jednak. Aparaty są obecne w telefonach i smartfonach, można wykonywać więc coraz piękniejsze fotografie (czytaj tutaj). Gdzie nie popatrzeć, czy na wyjeździe, na wakacjach, a może w czasie koncertu, każdy robi zdjęcia, bo może.

Istnieje pomocna strona, na jakiej znajdziesz interesujące informacje, które należy sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Jednakowoż, czy te zdjęcia mają taką wartość, jak dawniej, gdy nie było tak rozwiniętej technologii?

Posiadaliśmy na kliszy ustaloną liczbę zdjęć i musieliśmy faktycznie ostrożnie robić zdjęcia, aby być później usatysfakcjonowanym z naszej pracy. Aktualnie natomiast możemy próbować aż do skutku, lecz z drugiej strony wiele zdjęć cykamy, jakby dość automatycznie, więc później bez żadnego sentymentu wyrzucamy je do kosza.

fotograf

Autor: Dino K.F. Wong
Źródło: http://www.flickr.com
Fotografia więc, jakkolwiek stała się powszechna, nie przestała być sztuką, bo jak chcemy najlepsze, profesjonalne zdjęcia, na przykład z okazji ślubu, to zatrudniamy prawdziwego zawodowca (wejdź na stronę). To tylko świadczy, że mimo ogromnych możliwości w zakresie robienia zdjęć, ciągle zależy nam na prawdziwej fotografii. To bardzo dobrze, w ten sam sposób można zwrócić uwagę na wysyp internetowych blogów.

Pomimo że mamy do nich taki dostęp, to jednak bez przerwy kupujemy książki, ponieważ jesteśmy w stanie zapłacić za to, że ktoś usiadł przed komputerem by napisać książkę. Mimo więc takiej dostępności stale ważne są dla nas chwile uwiecznione uroczyście, nie zwykle, jak na co dzień, ale chcemy czegoś więcej, czegoś co podkreśli dzień, wydarzenie, jakie chcemy zapamiętać na zawsze.

Comments are closed.