panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Jak dobrze inwestować własne środki pieniężne, ażeby pomnażać majątek osobisty?

Doskonałą techniką pomnażania pieniędzy jest inwestowanie w akcje. Potrzeba jedynie poznać w jakie spółki inwestować. Każdy bez wyjątku skuteczny inwestor ma niewątpliwie swój sprawdzony sposób wyboru spółek giełdowych do portfela. Opłaci się poznać część dobrych porad, aby kierując się nimi mądrze inwestować pieniężne środki.

giełda

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Należy z tej przyczyny inwestować w spółkę, która zarabia jak też nie ponosi żadnych strat. Bowiem kierunki na akcyjnej giełdzie szybko się nie odwracają. Trzeba zaopatrywać się w akcje spółek, które potrafią zwiększyć swoje dochody nawet w momencie krachu. Doskonałym na to przykładem są akcje PGE jak też akcje ENERGA. Cena akcji tych dwóch spółek giełdowych wykazywała wzrostową tendencję nawet w czasie kryzysu gospodarczego. Niestety jest niewiele takich spółek, które potrafią się rozwijać jak też zwiększać swoje zyski nawet wtedy, gdy cała gospodarka światowa się boryka z kłopotami.

Pragniesz poszerzyć swą wiedzę na temat opracowany w naszym wpisie? Więc zachęcamy – kliknij w link (http://psmtechnik.pl/litery-przestrzenne,7,pl) i czytaj kolejne interesujące wpisy.

Koniecznie trzeba omijać giełdowe spółki, które wypłacają dywidendę większą od wygenerowanych zysków. Niebywale często się zdarza, że zarząd akcyjnej spółki zwiększa dywidendę wypłacaną, aby pobudzić wzrost kursu akcji. Czasem się zaciąga kredyt, żeby sfinansować taką operację. Obecnie polityka dywidendy w PGE zakłada przeznaczenie na ten cel 50% skonsolidowanego zysku netto. Akcje PGE są z tego względu dobrze zabezpieczone. W bardzo dobrym miejscu jest aktualnie kurs akcji PGE z punktu widzenia technicznej analizy.

Podobnie emocjonujące materiały znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeżeli chcesz je przeczytać – zobacz pod linkiem (http://inoffice.pl/centrum-biznesowe-tarasy9/), który jest tu!

Wycena walorów ma od paru dni nurt wzrostowy – sorawdź akcje PGE.

Podobnie wyglądają akcje ENERGA – kliknij w link. Opłaci się jeszcze raz podkreślić, że nie należy nabywać akcji w spadkowym trendzie wierząc, że nurt odwróci się. Mały wyjątek od takiej reguły nie jest w stanie pokryć strat z innych licznych pomyłek. Nie należy także

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

kupować tanich akcji. Fakt, że giełdowe akcje są tanie, nie znaczy, że trzeba je kupić. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie winien stać się powodem zakupu. Często zdarza się, że tanie akcje potrafią jeszcze bardziej stanieć. A te akcje z wysoką ceną mogą wyraźnie podrożeć.

Podejmując decyzję o zainwestowaniu w spółki akcyjne trzeba wystrzegać się firm bardzo zadłużonych. Ponieważ takie spółki mogą wpaść w finansowe problemy. Należy również unikać spółek akcyjnych, które często emitują nowiuteńkie akcje. Czasem firma wypuszcza nowiuteńkie akcje, ażeby zdobyć nowiutkie środki pieniężne niezbędne na rozwój. Z każdą tego typu operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co bezsprzecznie pociąga za sobą cenę akcji. Inwestowanie na giełdzie akcyjnej wymaga dużego zaangażowania jak również wiedzy.

Opłaca się więc z uwagą czytać wszystkie opinie jak też śledzić gospodarczą sytuację państwa i danej akcyjnej spółki. Tylko w ten sposób można efektywnie zwiększyć własny majątek.

Comments are closed.