panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

W kreowaniu wyobraźni i intelektu brzdąca istotnym elementem są z pewnością książeczki

Wiele lat temu już udowodniono, że smykom trzeba czytać od najmłodszych lat — w sumie możemy to czynić już wtedy, gdy znajdują się w brzuchu mamy.

molo w Sopocie

Autor: Michał Paluchowski
Źródło: http://www.flickr.com

Książki mogą stać się najcudowniejszym przyjacielem każdego z na do końca życia. Musimy tylko nauczyć miłości do nich. Korzystnie będzie rozpocząć już od najmłodszych lat. Na początku trzeba kupować książeczki, które będą miały grube oraz silikonowe strony. Dziecko będzie w stanie się nimi bawić, rzucać oraz nawet brać ze sobą do wanny. W tym okresie nie chodzi nawet o zwykłe czytanie, ile o przyzwyczajanie brzdąca do istoty książek. W tych pierwszych książeczkach niekiedy nie ma nawet tekstu lub jest on ograniczony do kilku słów. Chodzi raczej o rysunki. Często będą to zwierzęta (Sprawdź hurtownia artykułów zoologicznych maxy) albo różne środki transportu. Rysunki powinny być ładne oraz narysowane w spokojnych kolorach. Wiedząc, że szkrab będzie wkładał książeczkę do buzi, musimy sprawdzić, czy posiada ona właściwy certyfikat. Materiał, z którego była zrobiona, nie może przykładowo zawierać jakichkolwiek metali ciężkich. Z wiekiem nasz smyk będzie przeglądał już inne książki. O piratach czy księżniczkach. Powinniśmy wówczas kupować pięknie ilustrowane historie oraz czytać je przed pójściem spać. W ten sposób będziemy przyzwyczajać dziecko, że czytanie jest wspaniałe.

W starszym wieku już samo będzie decydowało, czy woli fantastykę czy komiksy. Pozwólmy mu na to. Najważniejsze jest to, aby połknęło bakcyla. Nie zapominajmy, że książki można zamawiać online — będzie to dobre wyjście.

Comments are closed.