panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Jak dokładnie powstają muzyczne utwory, najważniejsze wyposażenie dobrego studia nagraniowego.

Muzyka towarzyszy nam na każdym kroku, w praktyce obecna jest ona praktycznie wszędzie. Wystarczy zresztą przyglądnąć się przechodzącym obok ludziom, spora ich grupa ma na głowach słuchawki i czegoś słucha. Muzyka też wykorzystywana jest komercyjnie, przykładowo w spotach promocyjnych oraz reklamowych.

Nagranie słuchowiska

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz o ile wszyscy muzyki słuchają, to niewiele osób tak naprawdę wie, jak muzykę się tworzy do postaci, którą słyszymy na co dzień w radiu czy odtwarzaczu MP3. Okazuje się, że zdecydowana większość utworów muzycznych powstaje w specjalnych studiach nagrań, czyli wyposażonych odpowiednio miejscach, w których są nagrywane. Tu wiele osób skojarzy wielki stół z ogromną ilością gałek a także muzyków ze słuchawkami na uszach, grających swoją piosenkę. I faktycznie właśnie tak wygląda studio nagrań, chociaż w tych rzeczywistych jest dużo więcej urządzeń oraz personelu obsługującego. I jest to sprzęt naprawdę bardzo profesjonalny, dzięki niemu można będzie nagrywać ścieżki dźwiękowe z najwyższą jakością.

Profesjonalne studia nagrań składa się z kilku pomieszczeń.

Zazwyczaj o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiadujemy się na bazie oceny. Może tak będzie w tej sytuacji, gdyż zapraszam do lektury (https://www.sej-pro.pl/projekty-domow/domy-z-piwnica/) zbliżonego artykułu.

Najważniejszym z nich jest reżyserka, w niej właśnie zamontowane są prawie wszystkie urządzenia do miksowania, nagrywania i obrabiania dźwięku. Zaliczają się do nich mikrofony, rejestratory, miksery, wzmacniacze gitarowe i equalizery, każde jest obsługiwane przez doświadczonych specjalistów. Kolejnym niezwykle istotnym pomieszczeniem jest nagraniowa sala.

Musi być ona dobrze odseparowana od otoczenia, przez co dźwięki pochodzące z otoczenia nie będą przeszkadzać muzykom, przeważnie izolacja jej będzie obejmować nie tylko same ściany lecz również podłogę i sufit. W profesjonalnych nagraniowych studiach reżyserka będzie oddzielona od sali nagrań szybą, dzięki czemu muzyka dostaje się bezpośrednio do urządzeń nagrywających a nie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Jeśli zagwarantuje się to wszystko, to na pewno wszystkie albumy i single z Fabryki Dźwiękuff zostają dobrze nagrane , a artyści, jacy zdecydują się skorzystać z tego właśnie studia będą całkowicie zadowoleni ze współpracy.

Comments are closed.