panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Dlaczego bierzemy się za tuning posiadanego ulubionego samochodu?

Najbardziej znaczącym powodem, dla którego decydujemy się na tuning swojego pojazdu jest pragnienie polepszenia jego właściwości jezdnych i parametrów technicznych. Ale są również właściciele samochodów, którym dodatkowo zależy także na zmianie jego wyglądu i podniesieniu komfortu jazdy. To właśnie dlatego w przypadku tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może równie mieć charakter mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym przypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał przed wszystkim na zamianie silnika – tu. Można postawić na silnik 1,9 TDI quatro. Za sprawą tego znacznie zwiększy się moc posiadanego samochodu. Są także właściciele samochodów, którym zależy nie tylko na poprawie mocy silnika, ale również na tym, aby oszczędzać paliwo. To właśnie te osoby stawiają na eco tuning, sprawdź również eco tuning. Taki właśnie eco tuning pozwala cieszyć się większą mocą i wyraźnie mniejszym kosztem eksploatacji samochodu na skutek zmniejszenia się zużycia paliwa. Tego rodzaju tuning powoduje jednocześnie, że samochód – www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar/wezownice-myjek-techkar,2,3535 – mniej zanieczyszcza powietrze, gdyż przy spalaniu paliwa wydalana jest mniejsza ilość spalin.

stuningowany samochód

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

Pomiędzy tuningiem , który ma charakter mechaniczny a tym optycznym są istotne różnice. Ten drugi według osób, które go wybierają ma poprawiać stronę estetyczną samochodu. Stąd bardzo często zamieniają oni tłumik , który miał charakter fabryczny na tłumik sportowy czy zamieniają felgi na alufelgi. Bardzo często niektórzy decydują się na używanie szerszych opon niż te, które powinny być wykorzystywane zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli tuning samochodowy – (usunięcie dpf) optyczny nie zostanie połączony z mechanicznym to może się okazać, że po jego wykonaniu wyraźnie zmniejszy się osiąg samochodu, czy też pogorszy się komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które określane są mianem tuningu tak naprawdę wprowadzane są w celu poprawy prędkości, jaką może osiągnąć auto czy mocy silnika.

Stawiając na tuning o charakterze mechanicznym, trzeba zawsze jego przeprowadzenie zlecić doświadczonemu fachowcowi. Jeżeli jego określone elementy zostaną wykonane niewłaściwie to samochód może zmniejszeniu może ulec bezpieczeństwo auta. Jeśli decydujemy się na tuning auta, pamiętajmy, aby robić to z głową. Dzięki temu tuning nie jest pozbawiony sensu, a samochód nie stanowi zagrożenia.

Comments are closed.