panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Pasja zapełnia życie czymś wyjątkowym, zaskakuje nas swoim rozmachem i nieoczywistością

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez pasji. Przedstawia się ona jak pewna obietnica oferująca coś więcej aniżeli zwykła rzeczywistość, która często nie jest zbyt pasjonująca. Silne zainteresowanie jakąś dziedziną zapełnia bowiem nasze codzienne dni czymś magicznym, zaskakuje nas swoim rozmachem i całkowitym brakiem rutyny, nagradza nas swoimi efektami, kreśli przed nami nowe wyzwania. Pasję dobrze jest posiadać.

muzyka

Autor: Sony
Źródło: Sony
Na wstępie jednakowoż trzeba wyciszyć zapał, by przypomnieć, że każda pasja to większy lub tort warszawa mniejszy koszt. Jeśli ktoś pasjonuje się książkami to wiadomo, zależnie od tempa pochłaniania kolejnych książek, musi wydać jakąś część dochodu na ich kupno. tak samo, jeśli ktoś inny kolekcjonuje płyty winylowe powinien, co jakiś czas kupić jakiś unikat, który kosztuje dość sporo. A co mają zrobić audiofile, którzy kupują dajmy na to kable do sprzętu studyjnego np. takie, które często kosztują bardzo dużo. Audiofile mają bowiem to do siebie, że dźwięk to ich fetysz, tak więc muzyka musi brzmieć perfekcyjnie, zresztą ich studio wyposażone jest w najlepsze produkty, na przykład, taki sprzęt jak gridy sprzęt studyjny musi spełniać wszelkie najwyższe wymogi.

Istnieje także dużo pasjonatów fotografów, ale chodzi tu o ludzi zawierających się w tych paru procentach, nie tych, co biegają z telefonem czy małym aparacikiem i robią wszędzie i każdemu zdjęcia. Sednem są tu fotografowie, którzy już są albo pragną zostać w pełni zawodowcami. Taki specjalista

muzyka

musi mieć swoje (albo wypożyczone) studio a w nim profesjonalny sprzęt studyjny typu gridy czy ekrany, jak również mniej kosztowny (ale istotny) sprzęt studyjny typu klamry.

Kosztowna pasja to także motoryzacja. Jeśli na przykład nabyłeś zabytkowe auto, dajmy na to z lat siedemdziesiątych, do którego już nie produkuje się części to możesz być pewny, iż kupno niezbędnych części składowych będzie dość drogi. Jeśli jednak chodzi o pasje, to nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami jak wydatki, gdyż na przykładdoprowadzenie do dobrego stanu takiego zabytkowego samochodu staje się jednym z głównych celów życia. To jest właśnie najlepsze w pasji, wydaje się z trudem zarobione pieniądze na „dziecko” które narodziło się z pasji i po tobie zostanie na świecie. Dlatego chyba potrzebujemy pasji, aby zrozumieć, że w życiu chodzi o coś więcej niż ciągłe zdobywanie pieniędzy i konsumowanie.

Comments are closed.