panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Zasady liczenia podatkowych deklaracji, jak wypełnić swój pit żeby wszystko było dobrze policzone

Końcówka kwietnia to dla każdego pracującego okres, gdy musi się rozliczyć z urzędem skarbowym. Obowiązek ten będzie dotyczył każdego, kto uzyskał w minionym roku nawet minimalny dochód. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozliczenie zrobić nieco wcześniej, wręcz będzie to dużo lepsze rozwiązanie jeśli się ma jakieś odliczenia.

czas na rozliczenie pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Trzydziesty kwiecień, a jeśli jest to sobota lub niedziela, to pierwszy roboczy dzień maja, to termin ostateczny, za to deklaracje da się składać w zasadzie od pierwszych dni stycznia. Koniecznie pamiętać trzeba o tej dacie, opóźnienie chociaż jednego dnia niesie za sobą konieczność tłumaczenia się w urzędzie skarbowym, a przeważnie będzie się to kończyć także karą finansową.

Czasu na policzenie i wysłanie zeznania jest kilka miesięcy, więc osoby, jakie nie zdążyły w tym terminie przeważnie po prostu zlekceważyły sobie tę powinność. Jeżeli ktoś sobie zostawił wypełnienie deklaracji na sam koniec, to może ją ostatecznie przesłać listem poleconym, jako termin będzie się wtedy liczyć data stempla pocztowego.

Poza wysłaniem deklaracji istotne jest również jej prawidłowe policzenie. Wszelkie pomyłki będą skutkowały koniecznością robienia korekty, a w poważniejszych przypadkach również karą finansową. Dlatego też powinno się bardzo dokładnie wyszczególnić wszystkie dochody, które się uzyskało w poprzednim roku kalendarzowym. W prostych przypadkach, jeżeli ktoś nie ma firmy ani nie ma jakiś skomplikowanych obliczeń, wypełnienie zeznania jest bardzo łatwe, szczególnie jeżeli się ma dostęp do internetu i komputera.

Jeśli masz chęć przeczytać większą ilość danych na prezentowany temat – dobrze się składa, gdyż jest już pełna informacja (http://www.tlumacz-przysiegly24.pl/omnie-pl/), którą można zobaczyć tutaj.

Niezwykle przydatne w liczeniu deklaracji są programy, przy pomocy których można sprawnie policzyć całe zeznanie. Coraz popularniejsze są również portale księgowe, które pozwalają rozliczenie pit online – przez stronę, przy pomocy swoich narzędzi. W razie potrzeby będą one także służyć, za niewielką odpłatnością, pełnym księgowym wsparciem i pomocą podczas wypełniania deklaracji. Niekiedy warto wydać kilka złotych i mieć pewność, że wszystko będzie odpowiednio wypełnione, niż tracić później czas na tłumaczenie się w urzędzie skarbowym.

Comments are closed.