panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Gąski – Odprężające wakacje nad morzem

Gąski to wieś letniskowa położona na wybrzeżu zachodnim, w okolicach Mielna. Należy do najbardziej spokojnych polskich kurortów nadmorskich, w związku z tym wybierając to miejsce na wypoczynek nad nad morzem Bałtyckim można liczyć na wypoczynek w nastrojowej i spokojnej atmosferze.
Bliska odległość Mielna i Sarbinowa, to następny plus dla wczasowiczów, którzy okazjonalnie chcieliby zaznać rozrywki w miejscach z większą ilością barów i dyskotek.

Morze, Bałtyk - zachód słońca

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
W Gąskach mieści się druga co do wysokości w Polsce latarnia morska (pięćdziesiąt jeden metrów). Obiekt zbudowany w tysiąc osiemset siedemdziesiątym ósmym roku został udostępniony do zwiedzania.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę (http://eztime.pl/50-bizuteria-calvin-klein) naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo atrakcyjne stawki, zatem nie będziesz żałować!

Ze szczytu latarni, na który można dotrzeć po dwustu wąskich, granitowych schodach, rozciąga się boska panorama wybrzeża – zobaczyć stąd można Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. W jej dolnej części znajdują się sklepy z pamiątkami i punkty małej gastronomii.

Prócz samej latarni występują tutaj również zabytkowe budynki gospodarcze: dom latarników, stodoła, budynek inwentarski, ogrodzenie oraz mur zespołu latarni. Ciekawostką jest fakt, że w bliskiej odległości latarni występuje zielona, uzdrawiająca glinka, którą stosuje się do kąpieli, okładów, a a także do picia. Kolejnym najbardziej interesującym obiektem w Gąskach jest neoklasycystyczny „Pałac Morski” znajdujący się w parku, 900 m od linii morza. Pałac wzniesiony w 2 połowie XIX w. pełni aktualnie funkcję ośrodka rehabilitacyjno – wypoczynkowego. Budynek otoczony jest przez zabytkowy park o powierzchni mniej więcej 6,7 ha. Rosną tu m.in. buki, cyprysiki groszkowe oraz klony srebrzyste.

Do Gąsek urlopowiczów przyciąga głównie rozległa, piaszczysta plaża. Można tutaj tradycyjnie spędzać czas na kąpielach słonecznych i morskich bądź też skorzystać z różnorodnej oferty sportów wodnych.

Najpopularniejszym szlakiem turystycznym przebiegającym przez Gąski jest szlak nadmorski oznaczony kolorem czerwonym, o długości mniej więcej 39 km. Trasa wiedzie wczasowiczów przez następujące etapy: Pleśno – Gąski – Sarbinowo – Chłopy – Mielno – Unieście – Łazy – Dąbki. Ciekawy jest fakt, że wspomniany szlak stanowi odcinek międzynarodowego szlaku przebiegającego przez nadmorskie miejscowości i plaże. Trasa ta rozpoczyna się we Francji. Rowerowy szlak nadmorski jest troszeczkę dłuższy – pięćdziesiąt cztery kilometry i biegnie trasą: Pleśno – Gąski – Sarbinowo – Mielno – Strzeżenica, Dobiesławiec – Mścice – Jamno – Łabusz – Osieki – Iwęcino – Bielkowa. Szlak wiedzie wzdłuż bałtyckiego wybrzeża, a w trakcie jego przemierzania ujrzeć można liczne zabytki historyczne a także przyrodnicze.

***Kompletną ofertę na wakacje dwa tysiące piętnaście w Gąskach można wyszukać w serwisie albo klikając na poniższe linki:

– Gąski noclegi- Gąski pensjonaty- wypoczynek 2015 (polecany serwis).

Comments are closed.