panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Jak planować wyprawę kamperem ?

Zima to czas bardzo dobry do przeprowadzania wszelakich remontów oraz wprowadzania usprawnień w przyczepach oraz kamperach. W ciągu kilku miesięcy bez kłopotów uporamy się ze wszelkimi trudnościami technicznymi. Jednak zima to także idealna pora, by rozpocząć zamyślać oraz aranżować wakacyjne podróże. Wielu kierowców zastanawia się, w jaki sposób to zrobić.Rzecz jasna w pierwszej kolejności powinniśmy wyznaczyć cel tegorocznej wycieczki. Paradoksalnie jest to trudniejsze aniżeli reszta przygotowań.

kemping

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero mając jasno obrany kierunek a także odległość, powinniśmy dowiedzieć się o warunkach, które panują na wybranym przez nas polu kempingowym takich jak: dojście do wody, toalety, prądu. Dzięki tej wiedzy będziemy w stanie odpowiedniej dopasować oprzyrządowanie campera bądź przyczepy. Jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie dostęp do świeżej wody jest dosyć utrudniony, warto przed wyjazdem napełnić wszystkie zbiorniki (jeżeli zdołamy, weźmy z sobą ponadplanowe). Analogicznie – planując pobyt na dobrze zaopatrzonym polu kempingowym, nie ma sensu dodatkowo ładować kampera bądź przyczepy zbędnym balastem.

Kemping na mazurach

Autor: Saskia Heijltjes
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo musimy uczynić pakując pożywienie, które zabieramy z sobą. Wybierając się w odludne rejony Polski czy świata, odpowiedniej (tak na wszelki wypadek) wyekwipować się w odpowiedni zapas. Pamiętajmy o rozłożeniu bagaży. Duże oszczędności przyniesie wcześniejsze doposażenie campera oraz przyczepy w najbardziej przydatne akcesoria turystyczne. Są to gadżety kuchenne, przyrządy czy też turystyczny sprzęt – sklep z akcesoriami turystycznymi. W większości wypadków wszystko bez kłopotu kupimy na miejscu, płacąc o wiele więcej aniżeli normalnie. W szczególności foteliki, parasole bądź butle z gazem w szczycie sezonu wakacyjnego mogą kosztować kilkakrotnie więcej.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Zobacz i sprawdź (www.btzielonadolina.pl/dzien-na-sankach/trip) teraz, tu znajduje się coś, co prawdopodobnie też Ci się spodoba.

Z tej przyczyny nawet parę miesięcy przed zamyślanym wyjazdem opłaca się kupić brakujące akcesoria turystyczne jak też uzupełnić butlę z gazem –

Kilkuset kilometrowa podróż niesprawnym kamperem czy przyczepą bardzo prędko zniszczyć może cały wakacyjny kalendarz. Dysfunkcja silnika, zawieszenia lub innych mechanicznych części kampera – wszystko to może przyczynić nam sporych problemów. Unikniemy tego dokonując gruntownego przeglądu wszelkich instalacji użytkowych, a także kontrolując stan motoru. Przed wyruszeniem w drogę warto skontrolować stan plecaków, zwłaszcza kiedy jedziemy z maluchami. Ważna jest każda rzecz na przykład nieprzemakalna odzież turystyczna – odzież turystyczna dostępne w tym sklepie z ubraniami na wyprawy, tak by nic nie było w stanie zaskoczyć nas w trakcie podróżowania a także wypoczynku.

Comments are closed.