panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Rodzinny, zimowy wypad na ferie. Dokąd warto się wybrać?

Gdy nadchodzi urlop jak przerwa zimowa, cudownie jest wyjechać z dala od domu i złapać oddech w magicznym miejscu. A gdzie się udać gdy nie mamy jeszcze pomysłu na kilkudniowy familijny urlop? Istnieje sporo pomysłów.

Zimowa aktywność

Autor: Venus
Źródło: Venus
Jeżeli decydujemy się na wyjazd w góry, zwłaszcza w środku zimy, dobrze jest rozważyć ferie w Karkonoszach. Zorganizujmy sobie każdy dzień w ten sposób, żeby był pełen atrakcji, ponieważ jeżeli będziemy mieć świetną pogodę i dobre warunki narciarskie, można wykorzystać ten czas do granic możliwości, a w dni wolne od szusów narciarskich możemy korzystać z innych atrakcji. Jeżeli zaś warunki nie będą sprzyjać i stoki nie będą zbyt naśnieżone, codziennie można robić coś atrakcyjnego. Równocześnie można jakiś dzień zaplanować za czeską granicą, ponieważ jest całkiem niedaleko. Jeżeli wybierzemy ferie w Karkonoszach, zarezerwujmy sobie pokoje w Karpaczu albo Szklarskiej Porębie – ile kosztują ferie w karkonoszach.

Te dwa miasta są piękne i warte zobaczenia. Jeżeli mieszkamy niedaleko terenów górzystych, wybierzmy się dla odmiany nad morze. Bałtyk w sezonie letnim wygląda pięknie, lecz zimą, chociaż zażywanie kąpieli nie jest zalecane (jeżeli nie jest się morsem) i jest dość wietrznie, wygląda po prostu wspaniale, szczególnie, gdy wydmy są pokryte śniegiem i brzeg jest skuty lodem po wysokich mrozach. Aby się o tym przekonać, najlepiej zdecydujmy się na noclegi Kołobrzeg blisko morza. W zimie nie ma tłumów nawet w tak znanej miejscowości jak Kołobrzeg, koszty również są trochę niższe (zarówno pokoi gościnnych, jak i w restauracjach, barach czy knajpkach).

Jeżeli > zobacz więcej nie mamy sprawdzonego czy polecanego przez znajomych miejsca, możemy skorzystać z poleceń w internecie wpisując frazę „noclegi Kołobrzeg blisko morza”. To z pewnością pomoże znaleźć jakieś atrakcyjne noclegi. Pamiętajmy o tym, aby zabrać odpowiednią ilość ciepłej odzieży, ponieważ zimno nad Bałtykiem może być naprawdę przeszywające. Dowiedzmy również, jakie ogrzewanie jest w domku czy pokojach gościnnych, w których będziemy nocować.

Wspólny wyjazd na ferie, nawet kilkudniowy, to doskonały pomysł. Wybór miejsca nie jest tak ważny jak to, aby wspólnie pobyć przez parę dni w uroczym miejscu daleko od domu.

Comments are closed.