panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Pragniesz spędzić cudowne oraz niezapomniane wakacje? Wyjedź na piękne i malownicze Kaszuby

W naszym kraju nie brak ładnych regionów, zapewniających turystom spokój, ciszę, malownicze widoki, jak też mnogie atrakcje turystyczne. Właśnie takim rejonem są Kaszuby, położone w północnej części kraju oraz sięgające swoimi ziemiami aż do Bałtyku. Kaszuby są regionem dość znamiennym, a zarazem wysoce zróżnicowanym. Dzięki temu każdy przybyły znajdzie tutaj atrakcje dla siebie.

Kaszuby – doskonałe dla ludzi, którzy cenią ciszę i spokój

kwatera

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Kaszuby okażą się doskonałym wyborem dla tych osób, co nad wszystko inne przedkładają ciszę, spokój i relaks w cudownych warunkach przyrody – sprawdź na stronie. Rejon kaszubski posiada w tym względzie do zaproponowania naprawdę sporo, gdyż zachwyca świeżymi łąkami, czystymi jeziorami i starymi lasami, gdzie można zbierać leśne owoce oraz grzyby. To doskonałe miejsce, gdy myśli się o długich spacerach lub wyprawach rowerowych, jak też o podziwianiu nieskażonej przyrody. Kaszuby mogą pochwalić się dużym urozmaiceniem, jeżeli idzie o ukształtowanie terenu i można tam napotkać właściwie wszystko: bory, jeziora, pagórki lub wydmy.

Poznaj tradycje Kaszubów

Kaszuby ujmują też niezwykłą i niespotykaną tradycją regionalną. W czasie miejscowych wydarzeń można zaznajomić się z barwną galerią ubiorów ludowych i licznymi zwyczajami, które ciągle są tutaj poważnie kultywowane. Kaszuby nie zawiodą osób, które interesują się historią i tradycjami, ponieważ region ten został nimi bardzo silnie przesiąknięty. Można tutaj nawet słuchać wyjątkowego dialektu kaszubskiego, który brzmi melodyjnie oraz bardzo oryginalnie. Spotkanie z tradycją Kaszubów z pewnością okaże się niezapomnianym przeżyciem.


Jeśli znudzi się cisza i spokój, czekają liczne atrakcje

Krajobraz, Kaszuby

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Kaszuby zaoferują liczne atrakcje także osobom, które nie lubią ciszy oraz preferują atmosferę większego miasta. Rejon obejmuje sporo ciekawych miast, jak choćby Gdańsk, Gdynię i Sopot. W czasie zwiedzania tamtejszych miast natrafić można na ciekawe zabytki i Atrakcje (zobacz więcej) turystyczne, jak choćby zamki oraz twierdze krzyżackie, stare kościoły, latarnie morskie i inne obiekty. Na amatorów sportów wodnych oczekują nadmorskie miasteczka, malownicze o dowolnej porze roku i zapewniające mnóstwo ciekawych zajęć dla ludzi w różnym wieku. Baza noclegowa na Kaszubach jest bardzo solidnie przygotowana, można wypoczywać zarówno w modnych hotelach, jak też w malowniczych gospodarstwach agroturystycznych.

Comments are closed.