panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Wilno – fenomenalne miasto turystyczne, zatem co dobrze zobaczyć w stolicy Litwy, kiedy i my planujemy się tam udać

Długie, zimowe miesiące mogą nam sowicie się dawać we znaki, a doskonałym lekarstwem na to jest wiosenna podróż. Nie musimy od razu lecieć na Malediwy, wystarczy chwila wytchnienia w stolicy Litwy. Wilno kusi turystów z całego świata, dlaczego więc ty też nie miałbyś do niego pojechać?
Pierwszorzędnym pomysłem jest zaczęcie zwiedzania od Starówki Wileńskiej, która charakteryzuje się wielością stylów architektonicznych, co mówi o żywej przeszłości Wilna.

Starówka jest uznana przez UNESCO za najpiękniejszą starówkę na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

To nie koniec intrygujących wpisów. Masz ochotę na kolejne? Więc zamieszczam tu mój odnośnik (http://www.tulibaby.pl/kocyki-dla-dzieci) do świeżej witryny. Oglądaj bez ograniczeń.

Lecz nie wyłącznie ona jest godna zainteresowania, atrakcyjnych oraz obrazowych miejsc jest dużo więcej. Niewątpliwie dobrze wybrać się na Górę Zamkową, z jakiej zobaczymy nieziemską panoramę miasta – sprawdź więcej. Niewątpliwym symbolem Wilna jest również Ostra Brama, ale też nie można nie zajrzeć na Cmentarz na Rossie. Zobaczymy w tym miejscu rzeczywiście piękne nagrobki i pomniki, a także spoczywa tutaj dużo znanych i ważnych Polaków, toteż to jeden z głównych polskich cmentarzy, choć ulokowany jest nie w Polsce, lecz na Litwie. Nadzwyczaj ważnym zabytkiem ze średniowiecza jest co więcej Kościół Św. Anny.

Niemcy

Autor: Jose Monsalve 2
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż nieduży, to ma przepiękne, precyzyjne koronkowe rzeźbienia i zdobienia umiejscowione na fasadzie. Kolejnym o nie mniejszym znaczeniu jest Kościół Św. Piotra oraz Pawła, a także katedra Św. Stanisława. Przebywając w Wilnie nie można też nie pospacerować po deptaku, a mianowicie po Ulicy Zamkowej, gdzie można upajać się zabudową miasta i zakupić niejedną pamiątkę dla bliskich.
Po powrocie z rewelacyjnej wycieczki ochota na podróżowanie wcale nie jest mniejsza, a zupełnie na odwrót – Chcemy znowu gdzieś jechać, najlepiej od razu.

miasto

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy, że przepierzemy kilka ubrań, dopakujemy niezbędne rzeczy i już możemy jechać. Nie musimy żyć w takim pośpiechu, lecz owszem, można już zastanawiać się nad następnym wyjazdem i tym razem zdecydować się na np. Hamburg.

Nigdy nie myślałeś, aby tam jechać? To błąd, gdyż to miasto uznawane za jedno z najbardziej urokliwych miast niemieckich.

Jeśli opisywana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, sprawdź poza tym więcej szczegółów grecja wakacje tutaj – te wiadomości również nie mogą pozostać pominięte.

Położony jest nad wodą oraz bez wątpienia zafascynuje każdego. Perła północy cieszy możliwością korzystania z licznych atrakcji, dzięki którym wszystkie dni będziemy mieć wypełnione 24 godziny na dobę.

Comments are closed.