panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Czym się kierować, wybierając jednoślad Jakie rodzaje jednośladów zapewnia rynek?

Rower znajduje się w posiadaniu niemal każdego z nas. Jest doskonałą alternatywą dla samochodu czy tramwaju, autobusu miejskiego, a także wspaniałym pomysłem na sport.

trik na rowerze górskim

Autor: UK Ministry of Defence
Źródło: http://www.flickr.com

Rynek zapewnia przeróżne typy rowerów, a co się z tym wiąże, możemy nabyć różnorodne części do roweru. Przede wszystkim miłośnicy wycieczek rowerowych mogą zaopatrzyć się w rower górski. Jest on przystosowany do jazdy w terenie. Jednoślady górskie wyróżniają się wytrzymałością i uniwersalnością, dlatego sprawdzają się do miejskiego jeżdżenia. Ponadto wyróżnia się parę typów jednośladów górskich, między innymi rowery ATB, XC czy FR. Kupno jednośladu szosowego z kolei będzie uzasadniony, jeśli większość tras przemierzamy po asfalcie. Ten rower cechuje się bowiem wąskimi kołami i gładkimi oponami. W tej grupie rowerów można wyodrębnić rowery sportowe oraz endurance, w zależności od tego, w jakiej pozycji znajduje się rowerzysta.

Sprawdź też: rowery.mirapolnext

Zakupić można także jednoślad trekkingowy oraz rower fitness. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również jednoślady miejskie. Wyróżniają się one tym, że wsiadanie na nie jest nieskomplikowane, dzięki temu, w jaki sposób wyprodukowano ramę, a na dodatek jazda na nim odbywa się przy wyprostowanej pozycji. Fatbike cechuje się masywnymi oponami, które sprawiają, że jazda po śniegu czy piachu jest łatwiejsza. Jeżeli chodzi o części do roweru to należy wspomnieć, że w tego typu rowerach nie instaluje się amortyzatora. Nietypowe i oryginalne triki można wykonywać z wykorzystaniem roweru BMX. Podobne zastosowanie mają jednoślady Dirt/Street. Ponadto zakupić można rower beach cruiser oraz maszynę składaną.

Może Cię zainteresować –

bidon

Autor: Ryoichi Tanaka
Źródło: http://www.flickr.com

Interesującym rozwiązaniem są tandemy, czyli rowery, które są przeznaczone dla dwóch lub cross enduro 50 większej liczby osób. Osoby, które są w posiadaniu roweru cargo mogą go wykorzystując przewieźć pasażera bądź przetransportować większy przedmiot. Rowerzyści, którym pozycja wyprostowana jest nie na rękę, powinni zakupić rower poziomy. Jest on tak skonstruowany, że jazda odbywa się w pozycji półleżącej. Wybór rowery powinno determinować między innymi to, w terenie jakiego typu będziemy się poruszać, czy lubimy wolną czy szybką jazdę, a także to, jakim budżetem dysponujemy.

Comments are closed.