panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Zakopane – turystyczna przygoda. Zobacz rady naszych ekspertów

Autor: www.nartyslowacja.pl

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest cudowne o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują czubki gór. W obrębie miasta ma lokalizacjechoćby Tatrzański Park Narodowy.

Nie wahaj się dłużej – kliknij ten link – przeczytasz tam uwagi na temat (https://www.kormoran-rowy.pl/dieta-dr-ewy-dabrowskiej) odnoszące się do tej tematyki, one też zapewne bardzo Cię zainteresują.

Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną rozplanowanie pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i domy wypoczynkowe zapraszają wędrowników z kraju i całego świata przez cały rok. Różnorodna baza schroniskowa sprzyja turystyce i udanym wakacjom. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem zalecane jest przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry

Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Jedną z najczęściej obejrzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę.

Wejdź do naszego portalu i kontynuuj oglądanie zajmujących tekstów. Opublikowaliśmy ich tam sporo i wszystkie przygotowaliśmy z myślą o czytelnikach.

turyści z ochotą korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto wielorakie festiwale i imprezy folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu pasjonatów. Zakopane jest także miejscem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty to Zakopane oferuje nieco bardziej dostępne opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej organizować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej poszukać informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od preferencji. Zakopane nie jest małym miastem i łatwo się w nim poczuć niepewnie, należy nie zapomnieć też zatem o zakupie mapy miasta.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Na niektórych planach miasta wskazane są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać obyczaje góralskie i język, a w głównej mierzesmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej menu także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można wybrać się do Aquaparku, a zimą jeździć po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed wyjściem na górski szlak turystyczny, warto przeanalizować pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być roztropnym i czujnym. Zakopane to także fenomenalne zabytki, pomniki, muzea, teatr o mnogim repertuarze. Po wyznaczonych ścieżkach można także planować eskapady rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki wystawiają stragany, mamiąc turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.

Pełna lista ofert noclegów w Zakopanem na .

Comments are closed.