panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Wymarzony wypoczynek

Ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, stara kultura, urocze wsie, urzekająca pustynia, kurorty wschodniego wybrzeża oraz w niczym im nie ustępująca wyspa w sercu Morza Śródziemnego – Djerba, proponująca różnorodność sportów wodnych – to Tunezja od swojej najlepszej strony!

Przyjacielscy ludzie zasiedlający obszar o bogatym uformowaniu terenu, zaczynając od zalesionych wzgórz jak też wybrzeży po pustynie i oazy. Oprócz tego pełna zbytku architektura mauretańska – spowita atmosferą tajemniczości oraz okrucieństwa fenicka Kartagina i romantyczne ruiny rzymskie. Tunezja jawi się jako wymarzone miejsce na odetchnięcie.

Wczasy last minute

Źródło: iiimillenium.pl

Najbardziej imponującym zabytkiem Tunezji jest gigantyczny amfiteatr w El-Dżemie, stanowiący świadectwo wspaniałości rzymskiej Afryki oraz rzemiosła jej architektów, przywołujący wspomnienia krwawych walk gladiatorów a także pokazów z uczestnictwem agresywnych zwierząt.

Tunezja jest państwem do którego trampowie jeżdżą zwłaszcza w okresie tzw. wysokiego sezonu, a więc poczynając od czerwca, do września (choć tak naprawdę sezon trwa tu od maja po listopad). Najogromniejsze spiekoty występują w miesiącach wakacyjnych i jeszcze wrzesień. Wówczas powinniśmy liczyć się z olbrzymią falą urlopowiczów z rozlicznych zakątków świata, zalewających plaże, centra miast oraz oblegającą najważniejsze tunezyjskie muzea.

Zacząwszy od października do listopada można się spodziewać przelotnych opadów deszczu, natomiast od stycznia do kwietnia – choć jest w dalszym ciągu ciepło (16-20 stopni Celsjusza) – deszcz pada nieomalże codziennie. W czasie jesienno-zimowym, wakacje w Tunezji najlepiej zaprojektować na wyspie Dżawakacje w Tunezjilimat jest łagodny, a woda niezwykle ciepła.

Wyjazd wakacyjny

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Jadąc do Tunezji nie możemy zapominać o zabraniu z sobą olejków z dużymi filtrami UV (częstokroć zdarzają się pośród podróżników poparzenia słoneczne a także przegrzania), nakrycia głowy jak też okulary przeciwsłoneczne też muszą być rutynowym ekwipunkiem. Zabierzmy też ze sobą buty do pływania, ażeby uniknąć pokaleczenia się w czasie wypoczynku na plaży, a również lekkie ubrania z naturalnych włókien.

Najlepiej wakacje w Tunezji zamyślać już z początkiem roku, jednakże wakacje last minute również mogą być interesującą propozycją nie jedynie dla spóźnionych.

Comments are closed.