panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Jak jedziemy nad Bałtyk, powinniśmy wybrać Kołobrzeg. Sprawdź najważniejsze powody

Chociaż jest gwarnym ośrodkiem miejskim, cieszy się tytułem uzdrowiska. Kołobrzeg to sporych rozmiarów ośrodek turystyczny, największe uzdrowisko nad Bałtykiem oraz miasto, w jakim życie tętni przez cały czas. Kołobrzeg, jak na ważny ośrodek miejski oraz turystyczny przystało, może zaoferować turystom moc atrakcji i rozrywek na najwyższym poziomie. Jako poznane i cenione uzdrowisko jest z kolei w stanie zapewnić wszystkim przyjezdnym dużo okazji do perfekcyjnego wypoczynku czy rekreacji, np. sanatorium Kołobrzeg.

Wypoczynek nad morzem

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
To ośrodek miejski pełen kontrastów, na terenie którego relaks, wypoczynek czy normalne dla wielkich miast życie łączą się ze sobą. To znane uzdrowisko z pewnością ma się czym pochwalić. Na jakiego rodzaju atrakcje należy zwracać baczną uwagę w okresie wypoczynku na jego terenie? Kołobrzeg to dla wielu przyjezdnych przede wszystkim idealne plaże oraz wyjątkowe wybrzeże. Wygrzewanie się na słońcu, spacery wzdłuż morza oraz wypoczynek (eccotravel.eu/kambodza/) na molo – oto sposoby spędzania wolnego czasu, na które stawia tak wielu wczasowiczów.

Szczerze zalecamy tę stronę wszystkim, którzy bez rezultatów poszukują materiałów o pokrewnej tematyce oraz które są równie emocjonujące. Kliknij i zobacz!

Kołobrzeg jest w stanie się jednakże pochwalić i innymi atrakcjami.

To nadbałtyckie uzdrowisko znane jest właściwie z jednej z najciekawszych latarni morskich na polskim wybrzeżu. Charakterystyczne dla tego obiektu jest dość młody wiek. Latarnia w Kołobrzegu bowiem została wzniesiona w 1946 roku, w miejscu, w którym przed wojną znajdował się potężny fort. Na miłośników dawnych dziejów czeka tu również piękna starówka. Co prawda i ona została zniszczona w okresie II wojny światowej, ale jej powojenna odbudowa przeprowadzona była w taki sposób, ażeby zachować piękno oraz historyczny charakter tego miejsca.

W rezultacie Kołobrzeg może się pochwalić pięknym centrum, którego poznawanie może się przemienić w ciekawą przygodę dla każdego z nas. Co więcej, Muzeum Oręża Polskiego jest z kolei jedną z najbardziej istotnych placówek muzealnych w Kołobrzegu. Przypomina ono o tym, że uzdrowisko to było tak istotne dla naszego wojska. Przecież przez wiele lat Kołobrzeg kojarzony był przede wszystkim z tak rozpoznawalną imprezą kulturalną, którą był Festiwal Piosenki Żołnierskiej. W Kołobrzegu znajdziemy noclegi odpowiadające naszym wymaganiom. Mamy więc do wyboru kwatery rodzinne, lecz również bardziej ekskluzywne, kilkugwiazdkowe hotele, typu hotel nad morzem z basenem.

Comments are closed.