panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Rodzinne wakacje w dwóch różnych częściach kraju. Praktyczne sugestie

Dokonanie wyboru miejsca na wczasy nie jest łatwe jeśli mamy w rodzinie fanów wypoczynku w górach i nad jeziorem. Możemy dokonać próby i pogodzić interesy obu stron, objeżdżając całą Polskę. Jak tego dokonać mając zaledwie kilka dni do dyspozycji?

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku zdecydujmy, gdzie najpierw – czy w góry, czy na północ kraju. Jeśli wybierzemy północ, możemy zrobić sobie przystanek na przykład w Szczecinie i – jeżeli decydujemy się na auto (Winiety na autostrady) jako środek transportu – drogę na południe pokonać przez Niemcy, kierując się na niemieckie drogi szybkiego ruchu. Zaklepmy sobie wcześniej na kilka nocy apartamenty Szczecin (sale konferencyjne Szczecin) ma całkiem pokaźną bazę noclegową, więc na pewno będzie w czym wybierać. Pozostańmy w Szczecinie przez kilka dni i zróbmy z niego bazę powrotową do eksplorowania całego wybrzeża Bałtyku – .

Choć jeden dzień pozostawmy sobie na słodkie lenistwo, przyda się do zebrania sił przed wypadem w góry. Szukając gościńca w zachodniopomorskim, na przykład wpisując „apartamenty Szczecin”, poszukajmy od razu informacji o jakimś atrakcyjnym gościńcu. Przejeżdżając przez kraj „z góry na dół” na przykład koleją lub autobusem, dobrze jest wybrać sobie dwie miejscowości bezpośrednio ze sobą skomunikowane, żeby jedną noc przeznaczyć na przejazd i nie przejmować się przesiadkami. Przy wakacjach w dwóch odległych regionach Polski, pamiętajmy o dobrze zapakowanym bagażu. Bagaż nie może być za duży, ale przy tym musi zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy, które będą użyteczne na plaży i w pieszych wędrówkach.

Pamiętajmy o solidnych, sprawdzonym obuwiu, emulsjach z filtrem, kurtkach przeciwdeszczowych, przewiewnych nakryciach głowy. Weźmy również koc piknikowy, najlepiej zwijany i chwytany na rzep i wyposażony w uchwyt, żeby swobodnie go nieść. Przyda się też torba termiczna utrzymująca temperaturę, jeśli zabieramy ze sobą schłodzone butelki oraz termos, gdy wychodzimy na wędrówkę i zabieramy gorącą herbatę.

Sprawnie zorganizowany wypad w różne części kraju na pewno się powiedzie, jeżeli wcześniej rozplanujemy dokładnie miejsca pobytu, zabytki do zwiedzania i transport.

Więcej ofert:

Comments are closed.