panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Jak załatwić sobie naprawdę tanie wakacje? Oferty last minute to zapewniają, lecz należy pamiętać o kilku kwestiach

W sumie, wczasy last minute możemy szukać przez cały rok, są jednakże terminy, jak oferty last minute są na pewno ciekawsze, co oznacza, iż obniżki staną się faktycznie zadowalające.

Najbardziej odpowiednim okresem na takie wycieczki jest czas od maja, ale po majowym weekendzie do połowy czerwca. Prawda jest taka, że biura podróży w takim czasie mają już

góry na urlopie

Autor: incidencematrix
Źródło: http://www.flickr.com

zarezerwowane samoloty czarterowe, zaś podróżnych nie ma jeszcze zbytnio wielu. Tak więc hotele mogą dosyć znacząco obniżyć cenę, żeby sezon trwał dłużej. Jak więc nie mamy konkretnych planów, a urlop jeszcze troszkę potrwa, to bez komplikacji możemy poczekać na ostatnią chwilę.

Następnym świetnym okresem na poszukiwanie okazji jest czas przed świętami Bożego Narodzenia, ale także czasem po nowym roku. Boże Narodzenie to ciągle rodzinne święta i niewielu jest w stanie sobie pozwolić, by wrócić z wakacji tuż przez Wigilią, a samoloty są opłacone. Jeżeli więc można wziąć urlop w grudniu to bez wątpienia załatwimy sobie wakacje w świetnej cenie. Z innej strony, są okresy, kiedy nie opłaca się poszukiwać ofert last minute. To na pewno święta oraz Sylwester. Coraz więcej osób udaje się za granicę przed świętami, ponieważ jest w takiej sytuacji większa ilość dni wolnego, jednakże w tym czasie ceny są o wiele wyższe, natomiast oferty last minute raczej się nie zdarzają. Jednocześnie, od lipca do wrześnie również będzie dosyć ciężko o promocje.

Być może coś się uda znaleźć, ale faktycznie pojawią się dodatkowe problemy, na przykład wylot ze stolicy, a powrót do innego miasta. Niewiele osób o tym wie, ale biura podróży mają swoje godziny szykowania najlepszych obniżek. Są więc na przykład szalone środy, albo specjalne oferty po jakiejś godzinie.

Taka oferta na przykład obowiązuje do pewnej godziny. Niektóre z biur mają bardziej atrakcyjne ceny w weekend. Zawsze należy pamiętać, że oferty las minute to propozycje dla ludzi gotowych na natychmiastowy wyjazd. Aby więc korzystać z najbardziej wspaniałych propozycji warto szybko zadecydować. Z czasem tego typu oferty zjawiają się na dzień lub nawet w dniu wylotu. W takich sytuacjach możemy zaoszczędzić najwięcej – więcej o wycieczkach.

więcej o wycieczkach

Comments are closed.