panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Jeśli na wakacje to odpoczynek Ustronie Morskie

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – mówi znane przysłowie. No i tak się składa, że liczna część krajanów bardziej kojarzy egipskie piramidy, niż piękne, nasze polskie morze. Na szczęście, coraz więcej z nich zmienia kierunek swoich wakacji na krajowe kurorty turystyczne.

Zachód słońca nad Bałtykiem

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Minęła moda na Egipt i Turcję. Później zasłynęła Chorwacja, Czarnogóra, Grecja. Dzisiaj Polacy „przejedzeni” już zagranicznymi wycieczkami zaczęli doceniać krajowe zakątki turystyczne i odszukiwać w nich piękno. A jeśli Polska, to przede wszystkim morze. A skoro morze, to Ustronie Morskie – najlepsza opcja na przyszłe wakacje.

Ustronie Morskie jest niewielką, starą rybacką wioską, położoną w pięknej części Pomorza, w pobliżu Kołobrzegu. Miejscowość ta, choć typowo turystyczna, daje zdecydowanie więcej spokoju i relaksu, niż okoliczne ośrodki turystyczne, jak na przykład Międzyzdroje. Choć niepozorna, proponuje mocdaje mnóstwodaje multum atrakcji, które umilą chwile zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Jeśli wystukujemy w wyszukiwarkę słowo: wakacje ustronie morskie, w pierwszej kolejności ukaże się nam dużo propozycji na domki letniskowe. Biorąc pod uwagę, że na odpoczynek wybieramy się z całą rodziną i na dłuższy okres czasu niż kilka dni, to najlepsza opcja noclegu. Poszukując dalej szybko się dowiemy, że oferta wypoczynkowa nie kończy się tu na oryginalnych krajobrazach morza i noclegach. Bo choć Ustronie Morskie położone jest na wysokim klifie, to jest w stanie zaoferować o wiele więcej. Zaczynając od pięknych, bajecznych wprost widoków możemy wybrać się na niezapomniane loty widokowe na terenach Ustronia i Kołobrzegu. Dla bardziej ekstremalnych turystów miejscowość ma do zaoferowania skoki spadochronowe nad samym morzem, zaledwie 200 metrów od plaży.

Kliknij ten odsyłacz i zdobądź cenne informacje w kontekście analizowanej tu tematyki! Na pewno naprawdę uznasz je za przydatne!

A kiedy energia się nie wyczerpie, można ją doładować w okolicznym parku liniowym GIBON. Dużo ciekawych miejsc noclegowych dostępnych jest pod tym linkiem .

Dla podróżujących z dziećmi niezapomnianą przygodą będzie Western Park, który poza dobrą zabawą zapewni sporą dawkę wiedzy na temat plemion Indian. Później wakacji z dziećmi warto odwiedzić skansen chleba, który wita świeżo upieczonymi bochenkami.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu odnoszącego się do tej tematyki, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj (ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php). One również okażą się użyteczne!

Korzystając z okazji warto obejrzeć jedne z najstarszych i największych dębów, mających ponad 600 lat.

Głodnych romantycznych uniesień Ustronie zaprasza do obejrzenia miejskiej latarni morskiej, do której prowadzi 190 granitowych schodów. A na koniec każdy musi koniecznie odwiedzić kino 7D, w którym widzowie poczują „powiew powietrza, dotyk na plecach, zapach, temperaturę, bryzę wody, bąbelki, smeranie po nogach…”. Jak widać, wakacje ustronie morskie to najkorzystniejsza opcja na spędzenie tegorocznego lata.

Comments are closed.