panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Jak wybrać miejsce noclegów na urlop by mieć szansę czuć się jak w domu?

Baza noclegowa w naszym kraju jest naprawdę duża i każdy, kto chce wyskoczyć za miasto i spędzić kilka dni poza miejscem zamieszkania na pewno znajdzie dla siebie ofertę godną uwagi. To bez znaczenia, w jaki region kraju się wybierzemy, czy preferujemy Mazury, Bieszczady czy okolice Bałtyku, jeśli przejrzymy wcześniej oferty w sieci i zadzwonimy w kilka miejsc, mamy dużą szansę na znalezienie wspaniałego miejsca w atrakcyjnej cenie.

Pokój hotelowy

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
Hotele to na pewno wybór z najwyższej półki cenowej, ale wybierając noclegi w hotelu kupujemy też zdecydowanie najlepszą wygodę, komfort, bezpieczeństwo i wysokie standardy. Hotele zwykle usytuowane są w centrach miast albo przy główniejszych drogach dojazdowych, by zwiedzanie pobliskich zabytków i komunikacja z innymi miastami była wygodna. Pokoje urządzone są w kilku standardach, najczęściej są wyposażone w klimatyzację, posiadają WiFi, telewizor oraz barek.

Zobacz ten ciekawy tekst a jeśli fascynuje Cię więcej informacji na prezentowany temat to odkryj więcej tu (http://www.warsaw.nobuhotels.com/pl/meetings-events/) – odnajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

Bardzo często przy hotelu jest również kompleks spa, korty tenisowe lub basen do dyspozycji gości. Kuchnia hotelowa może nie zachwyca, lecz na pewno nas nie zawiedzie.

Osoby wybierające odpoczynek w naturze i w mniej standaryzowanych warunkach, chyba nie odnajdą się w hotelu. Ale to nie problem – właśnie dla nich są pensjonaty. Miejsca przytulne, urządzone często ze smakiem i z pomysłem, ale bez hotelowej obsługi, elegancji i przepychu. Pensjonaty najczęściej posiadają własną kuchnię oferującą bardzo dobre śniadania lub potrawy regionalne, przygotowywane zgodnie z tradycją rodzinną czy pokoleniową. Właściciele małych, przytulnych miejsc oferujących noclegi to zwykle osoby bardzo serdeczne, pragnące się zaprzyjaźnić ze swoimi gośćmi. Często gospodarze najlepiej znają okolicę i są bardzo chętni do opowieści o lokalnych atrakcjach.

Pokój hotelowy

Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrą bazą noclegową są też pokoje prywatne. Choć najczęściej i tu mamy dużą szansę spotkać się z miłym przyjęciem nas jako gości i z wieloma wartościowymi wskazówkami umilającymi pobyt, to mimo to częściej możemy się naciąć na warunki nie zbyt spełniające nasze oczekiwania. Jeżeli wakacje planujemy w kilka osób, dobrym wyborem może być domek letniskowy. Daje on niezależność i pozwala rozłożyć finanse na kilka osób. Osoby proponujące noclegi w domkach na terenie posiadłości mają zwykle jedno duże pomieszczenie dla wszystkich, pełniące funkcję jadalni lub „świetlicy”, gdzie podawane są śniadania i obiady i jest telewizor, dostęp do internetu, prasa, gry i inne atrakcje.

Wybierając sobie urlopowe noclegi zwróćmy uwagę na oferowany standard, odległość miejsca do głównych atrakcji okolicy, zabytków lub restauracji. Obejrzyjmy dokładnie zamieszczone zdjęcia, zapytajmy gospodarza o szczegóły i miejmy pewność, że to, co rezerwujemy, naprawdę nam się podoba. A później cieszmy się wyjazdem!

Comments are closed.