panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Czy opłaca się spędzić wakacje w Hiszpanii? Ależ na pewno, lecz w jaki rejon najlepiej się wybrać?

Atrakcje Hiszpanii są niesamowicie różnorodne, tak właściwie jak cały obszar. Hiszpania to jeden z dziesięciu krajów najczęściej odwiedzanych spośród wszystkich krajów świata. Każdy coś zna – może to być korrida, flamenco czy FC Barcelona. Wśród atrakcji tego kraju bez wątpienia należy zwrócić uwagę na piękne zabytki architektoniczne, ale również piękne plaże jak i wzniesienia.

Hiszpania

Autor: OK Apartment
Źródło: http://www.flickr.com
Jak znajdziemy się w Hiszpanii na pewno musimy zwiedzić Barcelonę. To drugie co do rozmiarów miasto Hiszpanii, lecz dla większości przyjezdnych to zdecydowanie numer jeden. Jest w tym miejscu wyjątkowy klimat oraz atmosfera niekończącej się zabawy. (Hiszpania – www.eccoholiday.com/kraj/hiszpania/ – wakacje) Barcelona tętni życiem przez całą cały czas, to miasto, które trzeba zobaczyć koniecznie. Są tam wyjątkowe zabytki starówki, wzgórze Montjuic oraz piękna architektura modernistyczna. Jak w związku z tym planujemy Hiszpania – www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Hiszpania:6 – wakacje, to Barcelona musi być obowiązkowym punktem na planie trasy –

Kolejną interesującą atrakcją jest Costa Brava, co oznacza “dzikie wybrzeże” i trzeba przyznać, iż miejsce to posiada taki właśnie klimat. Costa Brava biegnie wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego, od granicy Francji, aż do północno-wschodnich przedmieść Barcelony. Costa Brava jest rzeczywiście trochę “dzika”, a to dzięki skalistym urwiską oraz wystającym daleko w morze półwyspom. Kolejną atrakcją jest Madryt, położony w samym środku Hiszpanii. Może nie prezentuje się okazale jak Barcelona, lecz to i tak jedno z ciekawszych hiszpańskich miast.

Hiszpania

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż na pierwszy rzut oka jest chaotyczny, to przy bliższym poznaniu jest stylowy i przyciągający. Inne oferty: (Wycieczki Tunezja) Eleganckie pałace, z gustem i pomysłowo zaprojektowane drogi oraz place, które sąsiadują z wąskimi uliczkami, to wszystko sprawia, iż warto zwiedzić to miasto.

Znajdujący się pomiędzy Kantabrią, Asturią oraz Kastylią, masyw Picos de Europa zasługuje na uznanie, to najwyższe pasmo Gór Kantabryjskich, przedstawia ono jedne z piękniejszych krajobrazów Hiszpanii, gdzie znajdują się i zaśnieżone szczyty, i połacie pastwisk, i głębokie kaniony czy przepaście. W 1995 roku całe to miejsce włączono do Parque Nacional Picos de Europa, czyli jednego z większych obszarów chronionych w Europie. To tylko kilka atrakcji wartych odwiedzenia, natomiast trzeba mieć na uwadze to, iż Hiszpania to również cała masa małych, pięknych zakątków. Trzeba ten kraj samemu powoli odkrywać, nie śpiesząc się oraz schodząc z utartych szlaków.

Comments are closed.