panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Bogate możliwości wczasowe w Egipcie i we Włoszech – wyjazd tam przepisem na udane wakacje

Coraz częściej, w czasie wakacji, urlopów, wyjazdy za granicę o charakterze wypoczynkowym, cieszą się sporą ilością wielbicieli. wyśmienitymi, bogato rozwiniętymi pod względem turystycznym, państwami są Egipt i Włochy. Oba te państwa są względnie dostępne i (biorąc pod uwagę Polskę) bliskie. wysokie temperatury, woda, gorące plaże, ciekawe widoki, dobrze rozwinięta infrastruktura – najczęściej oczekiwane cechy, które można właśnie tam spotkać.

Egipt (www.eccoholiday.com/kraj/egipt/) – ciepłe i dostępne miejsce bardzo chętnie zwiedzane przez turystów

Egipt

Autor: Lucas
Źródło: http://www.flickr.com
Egipt (zobacz tutaj) jest idealnym miejscem na wakacje dla turystów – zwolennikom odpoczynku biernego oferuje słoneczne, piaszczyste plaże, natomiast miłośnikom aktywnego odpoczynku – możliwość poznania kultury i zabytków. W Egipcie istnieje również atrakcyjna oferta punktów gastronomicznych i hotelarskich. Miejsca do których warto się udać to głównie Hungarda i Sharm El Sheikh. Dlaczego? Hungarda do niedawna była małą osadą rybacką, a podczas ostatnich lat stała się jedną z najchętniej zwiedzanych i najbardziej znanych miejscowości wczasowych.

Łączy ze sobą tradycyjny klimat Egiptu z nowoczesnością. Następnym plusem jest fakt, że w jej okolicach znajdują się rafy koralowe – przez wielu uważane za najpiękniejsze na świecie. Sharm El Sheikh często nazywana jest perłą Egiptu – dzięki swojemu umiejscowieniu jest najatrakcyjniejszym kurortem Egiptu. Jest również pierwszorzędną bazą nurkową Egiptu – wydaje się być prawdziwą mekką dla zwolenników tego sportu. W pobliżu Sharm El Sheikh również znajdują się atrakcyjne rafy koralowe warte zobaczenia. Dla wielbicieli adrenaliny powstało obserwatorium rekinów. Odważni mogą nurkować razem z nimi.

Z jakiego powodu w ramach wyjazdu wakacyjnego warto wyjechać do Włoch?

Egipt

Autor: Egypt Excursions Online
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje we Włoszech również cieszą się dużym powodzeniem. Słońce, piękne krajobrazy i pokaźna architektura, aromatyczna kuchnia każdego roku przyciągają dużą ilość turystów. Miejsca które są przez nich najchętniej odwiedzane to Rzym, Sycylia i Toskania. Rzym, przez wielu określany Wiecznym Miastem, gdzie można zwiedzić przede wszystkim Watykan i skarby jego muzeów. Wiele jest tam urokliwych pod względem architektury placów, zabytków, fontann – dlatego zwolennicy aktywnego spędzania czasu, bez wątpienia nie będą się tam nudzić. W Sycylii przyciąga błękitne morze z ciągnącymi się kilometrami plażami z wydmami. Jest tam również największy w Europie działający wulkan – który ucieszyć może poszukiwaczy mocnych wrażeń. Toskania to jeden z najbardziej urokliwych miejsc na całym świecie. Bogaty krajobraz daje wiele możliwości – od pieszych wędrówek, przez wypoczynek na plażach, po uprawianie zimowych sportów w górach.

Comments are closed.