panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

W jakim miejscu tego roku będziemy spędzać swoje urlopy?

Pomimo tego do wakacji mamy jeszcze naprawdę ogrom czasu, ale warto już teraz rozpocząć planowanie swojego urlopy. Należy bowiem mieć na uwadze, że w modnych miejscach turystycznych zarezerwowanie miejsca noclegowego na ostatnią chwilę można być niezwykle trudne. Wśród najchętniej wybieranych przez naszych rodaków destynacji odnajdziemy góry. Urlop w górach cieszą się niezwykle ogromną popularnością.

nocleg w górach

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Wczasy w górach to dla sporej grupy Polaków wyjazd do Zakopanego. To turystyczne miasteczko leżące u podnóża Tatr ma wszystko, czego należy oczekiwać od takich miejsc: odpowiedni klimat, przyjaznych ludzi, smaczną kuchnię i nieziemskie widoki. Z wielu miejsc Zakopanego idealnie widać Giewont, a bystre oko wypatrzy nawet stację pogodową na Kasprowym Wierchu. Szlaki turystyczne, które wytyczone zostały przez Tatry to trasy o różnym stopniu trudności.

Kliknij tu, sprawdź ofertę naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Mamy bardzo konkurencyjne stawki, więc nie będziesz żałować!

Za sprawą tego każdy turysta odnajdzie dla siebie wycieczkę świetną, która będzie dopasowana do jego możliwości i umiejętności. Dla początkujących poleca się często dolinki reglowe, do których należy rzecz jasna słynna Dolina Kościeliska. Popularna jest także Dolina Chochołowska, która jest najdłuższą tego typu doliną w Tatrach polskich. Najczęściej odwiedzana przez turystów jest również Dolina Strążyska, którą przemierza spora grupa turystów udających się na Giewont. Wśród najmodniejszych szlaków można znaleźć także ten wiodący na Czerwone Wierchy. To wyprawa długa oraz męcząca, ale równocześnie pełna niesamowitych wrażeń.

Jeśli zafascynował Cię ten wątek, to odsyłam do strony www (https://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/index.php#offers) – w tamtym miejscu znajdziesz fascynujące dane, które są szczegółowym opisem tego zagadnienia.

Widoki, które rozpościerają się z tego szlaku na zawsze zapiszą się w pamięci.

pokój z widokiem na góry

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane ma mocno bogatą bazę jeśli chodzi o nocleg: zobacz ofertę na – dlatego jest to idealne na wczasy w górach. Działają tutaj pięciogwiazdkowe hotele, pensjonaty i kwatery prywatne. Zatrzymać można się także w jednym ze schronisk tatrzańskich. Najbardziej popularne jest to nad Morskim Okiem, ale nie można zapominać również o schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich czy w Dolinie Roztoki. W każdym z tych miejsc poczujemy specyficzny klimat, którego nie odnajdziemy nigdzie indziej jeśli chodzi o takie miejsca. Wczasy w górach to wspaniała okazja do aktywnego urlopu. A po dniu spędzonym na szlaku można z całą grupą znajomych wyjść do jednej z dużej ilości karczm i zobaczyć, jak smakuje tradycyjna kuchnia.

Comments are closed.