panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Niewielki kraj z ogromną ilością atrakcji czyli co ciekawego można zobaczyć na wycieczce w Izraelu

Kraje Afryki północnej są coraz częstszym miejscem na turystyczne wycieczki. Maroko, Tunezja czy Egipt to miejsca znane każdemu na turystycznej mapie świata. Lecz coraz większą popularnością w ostatnim czasie się cieszy niewielki Izrael, i to zarówno pośród osób chcących zobaczyć najważniejsze religijne miejsca, jak również dla miłośników przepięknego podwodnego świata.

sprawdź to

Autor: Shiny Things
Źródło: http://www.flickr.com
W Izraelu nie zabraknie niczego – w praktyce żeby zwiedzić dokładnie ten wspaniały kraj, to trzeba by było przeznaczyć na to przynajmniej parę tygodni. Jednak najczęściej tyle czasu nie będą mieć na to, więc skupiają się wtedy na najciekawszych miejscach, jakie Izrael może zaoferować. Do największych zalicza się Morze Czerwone, ze wspaniałym podwodnym światem na jednych z najpiękniejszych raf koralowych. W miastach położonych nad nim jest rozwinięta baza do nurkowania – zarówno dla ludzi mających już doświadczenie, jak i dla pierwszy raz próbujących zejścia pod powierzchnie wody z butlą na plecach.

Lecz dla zdecydowanej większości turystów Izrael przede wszystkim kojarzy się z miejscem Izrael (sprawdź stronę)jnego kultu – i nie do pomyślenia jest, żeby udając się tam na wycieczkę nie zobaczyć najważniejszych miejsc związanych z religią. Niektóre wycieczki są nastawione jedynie na to – ich program jest dostosowany do osób, które chcą jak najwięcej zobaczyć. Dla chrześcijan głównym miejscem do zobaczenia w Izraelu jest Jerozolima – to w niej łączą się losy Żydów, mułzułmanów i chrześcijan. W Jerozolimie najczęściej odwiedzane są obiekty związane z religijnym kultem, lecz oprócz tego miasto to oferuje bardzo dużo innego rodzaju zabytków, przykładowo takich jak wielkie mury czy kilkusetletni bazar.

Będąc w Izraelu – więcej o ofercie – niezbędnie trzeba zobaczyćwięcej o oferciemiejscowości związane z życiem Jezusa, czyli Betlejem i Nazaret. Poza tymi miejscami w Izraelu jest do oglądnięcia sporo innych zabytków, starych budowli i zamki, pochodzących niekiedy sprzed kilku tysięcy lat, kraj ten jest także miejscem, gdzie znajduje się sporo przepięknych narodowych parków z bogatą przyrodą.

Comments are closed.