panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Rodacy z reguły nie lubią rozliczać się z Urzędem Skarbowym – szczęśliwie obecnie możemy już zastosować program online do pomocy

Koniec pierwszego kwartału w każdym roku to zazwyczaj okres, który kojarzy nam się z obowiązkiem złożenia sprawozdania podatkowego w Urzędzie Skarbowym. Część ludzi nie lubi tej procedury tak bardzo, że aż odkładają to do ostatniej chwili.

Są na szczęście programy, które ułatwią nam funkcjonowanie.
program pit

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Raczej nikt nie lubi zdawać relację z dochodów Urzędowi Skarbowemu. Są też tacy, których szalenie stresuje wszelkiego rodzaju podliczanie przeróżnych danych. Głównie oni najbardziej denerwują się przy wypełnianiu PIT-u. Na szczęście teraz istnieje już program PIT, który niemal wszystko zrobi za nas. Mamy możliwość go ściągnąć z internetu albo zainstalować na komputerze z jakiejś płytki. Najistotniejsze jest to, działał bez zarzutu. Powinien podświetlać różne pola, które powinniśmy wypełnić oraz szybko podliczać potrzebne elementy. Dzięki takiemu programowi uzupełnienie rozliczenia będzie łatwe oraz przyjemne. Nie będziemy musieli nawet wyciągać z biurka kalkulatora i długopisu. Fachowy program powinien także być w stanie zapisać nasze dane w pamięci do następnego roku. Wtedy nie będziemy zobligowani wklepywać imion, nazwiska oraz peselu kolejny raz. A przecież bywają to dane, które często się nie zmieniają. Pierwsze użycie programu może być odrobinę stresujące, ale z biegiem czasu będzie to coraz łatwiejsze.

Przywykniemy do szaty graficznej oraz niemal automatycznie będziemy już wiedzieć gdzie oraz co trzeba wpisać.
Pamiętajmy, że najistotniejsze jest skupienie w czasie wypełniania PIT-u, aby nie pomylić się w danych.

Comments are closed.