panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Masa przedsiębiorstw w dzisiejszych czasach zatrudnia młode oraz kreatywne osoby na ważne stanowiska – przykładowo na recepcji

Przez to, że w Polsce znajdują się siedziby wielu międzynarodowych spółek, gdzie przełożeni najczęściej są obcokrajowcami, to nazwy stanowisk także w dużej mierze zmieniły się na angielskojęzyczne.

kurs walutowy

Autor: Jon Åslund
Źródło: http://www.flickr.com

W międzynarodowych spółkach obecnie zatrudnia się ogromną ilość ludzi młodych i ambitnych. Są zdolni i chcą zawojować świat. Mają mnóstwo energii i pomysłów. Nawet takie stanowisko jak office manager w obecnych czasach wymaga znacznej wiedzy i dbania o wiele rzeczy jednocześnie. Osoba pracująca na wcześniej wspomnianym stanowisku powinna dobrze znać język angielski, a niekiedy nawet i niemiecki. Jest przecież pierwszą osobą w firmie, z którą zetknie się klient (więcej treści na ten temat) lub kontrahent. Powinna być zatem jej twarzą. Stale uśmiechnięta oraz nienagannie ubrana, ale także świetnie wykształcona i zdyscyplinowana. Do obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie przyjmowanie korespondencji i realizacja różnych biurowych zadań. Będzie odpowiadać za organizowanie oraz koordynowanie spotkań z klientami. Prowadzenie biura też będzie poniekąd na jej barkach. Trzeba będzie wykazać się niezwykłą pamięcią do nazwisk kolegów z biura i być w stanie powiedzieć, kto w którym pokoju przebywa. Będzie też łącznikiem między różnymi działami oraz zarządem firmy.

Oprócz znajomości języka angielskiego office manager powinien też umieć obsługiwać różne programy komputerowe (przykładowo Word oraz Excel). Dokładność oraz sumienność są bardzo potrzebne w takiej pracy.

Comments are closed.