panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Jak otworzyć biznes w Niemczech?

Wysokie składki ZUS, podatki, notoryczne borykanie się z urzędniczymi patologiami. To wszystko powoduje, iż operatywni Polacy czują się odstręczani od zakładania prywatnych firm.

Absolwenci, studia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Coraz sporzej osób decyduje się na rozpoczęcie działalności w jednym z krajów unijnych, naturalnie bez opuszczania Polski. A czy takowa emigracja podatkowa miałaby sens w Niemczech? Polacy mają prawo zakładać działalność w Niemczech na takich samych prawach co obywatele Niemiec od maja 2011 roku. Nie trzeba być zameldowanym w Niemczech, by założyć spółkę GbR czy też jednoosobową firmę – Gewerbe. Wystarczy, że nasza jednostka będzie miała swoją siedzibę w Niemczech. Otworzenie „wirtualnego biura” u naszego zachodniego sąsiada nie stanowi problemu, bo trudni się tym mnóstwo przedsiębiorstw.
umowa

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Otworzenie działalności na terytorium Niemiec wiąże się z mniejszymi obowiązkami, głównie w materii składek na społeczne ubezpieczenie. Nie ma obowiązku ich płacenia. Niemiecką emeryturę możesz otrzymać wtenczas, kiedy jest się zatrudnionym o umowę o pracę. Z kolei każdy biznesmen prowadzący jednoosobową działalność musi opłacać składkę ubezpieczenia zdrowotnego, które jest dużo większe aniżeli w naszym kraju. Jest zależne od wysokości pozyskiwanych dochodów i wynosi blisko 300-350 euro miesięcznie przy średnich zarobkach.

Zainteresowany zagadnieniem? Czytaj o tym więcej. Dlatego użyj adresu, jaki przeniesie Cię na serwis! Zachęcamy!

Uruchomienie najprostszej formy działalności , czyli Gewerbe, zająć powinno nie więcej aniżeli kilka godzin.

Rejestrujemy się w odpowiednim urzędzie, jaki wydaje nam poświadczenie o prowadzeniu firmy. Koszt zarejestrowania firmy wynosi 30-60 euro i zależy od uzgodnień landu. Później zostaje nam udać się do urzędu podatkowego w celu uzyskania numeru podatkowego.

Comments are closed.