panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Faktoring osiągalny również dla niedużych przedsiębiorstw

Faktoring może być nader dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, jakie nie mogą czy nie chcą zaciągać wierzytelności na aktualne wydatki, a także dla tych, które obawiają się opóźnień w płatnościach ze strony dostawców.
Jak funkcjonuje faktoring dla małych firm, jak dużo kosztuje jak też czy warto z niego skorzystać? Należy pamiętać o tym, iż faktoring bez wątpienia nie jest wyjściem dla każdej firmy.

usługi faktoringowe

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Poniektóre nie wymagają takiego rozwiązania, inne – pomimo zainteresowania – nie potrafią z niego skorzystać. A zatem dla kogo oraz w jakich sytuacjach faktoring może się okazać korzystnym rozwiązaniem? Faktoring pozwala na szybsze uzyskanie środków zamrożonych w wystawionych fakturach z odłożonym terminem płatności. By korzystać z usługi, wystawca faktur powinien zawrzeć umowę z faktorem, a potem poinformować o tym swoich kontrahentów.

Zaabsorbował Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik – to niezwykle wiarygodna witryna (https://cliff-broker.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-srodowiskowe.html), która też będzie warta Twojego zainteresowania!

Po dopełnieniu tychże formalności przedsiębiorstwo na bieżąco przekazuje faktorowi wszelkie wystawione faktury objęte umową. Ten natomiast nierzadko już kolejnego dnia przelewa na jej konto dużą część wypłat, tzw. zaliczkę pomniejszoną o własne honorarium. Pozostała cząstka kwoty trafia na konto faktoranta po dokonaniu wpłaty przez odbiorcę produktu czy też usługi. Ten zaś liczy się już nie z dostawcą, acz z faktorem. Dlatego tak ważne jest powiadomienie dostawców o nawiązaniu współpracy z firmą faktoringową, w tym o odmianie rachunku do dokonywania wpłat.

materiały w składnicy harcerskiej

Autor: Courtney „Coco” Mault
Źródło: http://www.flickr.com
kontrakt

Autor: Erik Drost
Źródło: http://www.flickr.com

Usługi faktoringowe skierowane bywają do przedsiębiorstw stosujących odroczone terminy płatności.

Bez wątpienia jeśli takowa jednostka ma jednego albo paru partnerów o wysokim poziomie zaufania, jacy płacą za każdym razem w terminach, te zaś współgrają z terminami normowania należności przez firmę i nie zakłócają jej płynności finansowej, to nie będzie konieczności korzystania z faktoringu.

Comments are closed.