panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Które kursy warto ukończyć? O nieukierunkowanej ambicji słów kilka

O osobistym rozwoju trąbią wszyscy tak bardzo, że coraz więcej osób ma chrapkę na podwyższenie swoich kompetencji.
To cudowny trend, jaki pozwala nam na rozwój wewnętrzny oraz – co równie ważne – stabilizację na rynku pracy.

Matka z dzieckiem

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Nie ukrywajmy, że jest to wyjątkowo ważne dla pań, jakie mają tu troszeczkę gorszą sytuację niż panowie. Które kursy warto zrobić, by być finansowo zabezpieczoną, czynną kobietą, niezależnie od wieku? Przede wszystkim pośród naszych rodzicieli, dziadków, ale również części „młodszego pokolenia” panuje przekonanie, że jedynie po stronie pracodawcy leży rozszerzanie kompetencji zatrudnionego. W związku z tym, poniektórzy mają „dobrych pracodawców” (korporacje), które inwestują w swoich pracowników, pozostali jednak mają gorszych, są na straconej pozycji a ich wspinaczka na drabinę kariery liczona jest jedynie stażem – po paru latach na jednym stanowisku mamy względnie okazję na nowe a także dodatkowe kilkaset złotych w portmonetce. Nawet jeśli pracujesz na etacie, nie oznacza to, że nie możesz w siebie inwestować – nawet jeżeli pracodawca nie uzna Twoich podniesionych kompetencji podwyżką (albo będzie chciał je wyzyskać), łatwiej będzie Ci zmienić pracę na bardziej wartościową.

Jakie kursy warto zrobić pracując na etacie? Z pewnością takie, jakie poszerzają Twe umiejętności branżowe dla przykładu kursy dla fizjoterapeutów, ale i wzmacniające miękkie cechy, a również naukę języków .

Ukończone studia nie gwarantują nam zatrudnienia, rynek modyfikuje się zbyt szybko, żeby 5-letni program kształcenia potrafił podołać temu wyzwaniu.

Jeśli w znajdującym się tutaj artykuły nie ma interesującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam (https://www.rankingkont.pl/darmowe-konta-bankowe-ranking-darmowych-kont/) inny tego typu materiał.

Należy więc ciągle się dokształcać.

Comments are closed.