panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Kto „rządzi” w kasynie?

Krupierzy są nieodłącznym składnikiem kasyna. Podczas gier hazardowych reprezentują kasyno oraz trzymają bank, natomiast do ich obowiązków należy także prowadzenie gry czy też nadzorowanie jej prawidłowego przebiegu.

Krupiera zastaniemy przy stole z ruletką, bakarata i przy wielu innych grach karcianych. W wypadku gry we francuską ruletkę krupierzy pracują zespołowo. Jeden krupier komunikuje początek a także koniec obstawiania zakładów, kręci kołem ruletki a także informuje, jaka liczba została wylosowana. Dwóch pozostałych krupierów za pomocą tzw. grabek ogarnia ustawienie żetonów na stole, a następnie wypłaca wygrane – w czasie obstawiania nie jest dozwolone podawać własnych żetonów krupierowi do dłoni. Jednakże w amerykańskiej ruletce wszystkie działania realizuje jeden krupier. Co więcej całą grę obserwuje krupier nadzorujący. Nie bierze wprost udziału w grze, a tylko sprawdza, czy prawidłowo przebiega proces robienia zakładów, czy nikt z siedzących przy stole nie oszukuje , a także czy sama gra przebiega szczegółowo wedle sprecyzowanych reguł.
aplikacja firmowa

Autor: U.S. Army CERDEC
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas gry w kości krupier także ogłasza, kiedy możemy czynić zakłady a także informuje, jaki jest rezultat rzutu oraz czy następuje druga runda gry, czy też wynik jej rozstrzygnął się już w pierwszej rundzie. W grach karcianych, na przykład w blackjacku, to krupier rozdaje wszystkie karty a także (rozwinięcie tych informacji: www.studioprinter.pl/kontakt/) jest naszym współzawodnikiem – jeśli jego karty będą lepsze od naszych, przegrywamy i nasze numerki trafiają do banku.

Krupierem może być w zasadzie każdy, kto przejdzie stosowne szkolenie, lecz przyda się także dobra umiejętność szybkiego liczenia w pamięci i wytrzymałość na pracę w nocy.

Comments are closed.