panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Chcesz grać w tenisa? Przeczytaj porady, w jaki sposób wybrać właściwą rakietę

Uprawianie sportu jest dobre tak samo dla ciała, jak i dla ducha. Niewątpliwie ma wpływ na naszą formę, ale też dzięki wyzwalanym w trakcie wysiłku endorfinom powoduje, iż chce nam się żyć, jesteśmy zadowoleni i chętnie podejmujemy nowe wyzwania. Warto jest uprawiać każdy sport, a jednym z niezwykle chętnie wybieranych jest tenis. Angażuje wszystkie mięśnie, pozwala się zmęczyć i wiąże się z dużą satysfakcją, w szczególności jeśli wygramy mecz. Do najistotniejszych elementów gry zalicza się właściwa rakieta. W jaki sposób wybrać najlepszą rakietę dla siebie?

gra w tenisa

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, niezbędny będzie profesjonalny sklep tenisowy. Nie inwestujmy w niesprawdzone rakiety, które rozlecą się po pierwszej rozgrywce, a my wyłącznie zbytecznie stracimy gotówkę. Najlepiej jest od razu wybrać dobrą markę, by cieszyć się wytrzymałością i dobrym wykonaniem rakiety.

Poza samą jakością znaczące są też określone atrybuty rakiety, w tym jej ciężar. Osoby zaczynające przygodę z tenisem muszą wybierać te lżejsze S-ki albo nawet XS-ki, a później, idąc w górę, decydować się na kolejne o wadze M czy L. Ponadto czynnikiem mającym wpływ jest wielkość rączki.

Spodobał Ci się nasz temat? Wejdź zatem do następnego tekstu i zweryfikuje jakie istotne źródło było naszą zachętą. Miłej lektury!

Odpowiedni uchwyt gracza to taki, w którym między kłębem kciuka a opuszkami palców jest w stanie z łatwością zmieścić się palec wskazujący od drugiej ręki (to ok. 1 cm). Większość osób wybiera rozmiar 3 albo 4, jednak osobom z dłuższymi palcami niezbędny będzie wyższy numer (ta strona). Oprócz tego każdy tenisista kupujący rakietę powinien zweryfikować wielkość główki, od której zależy czy dobrze będzie nam trafiać w piłkę. Młodzież albo osoby początkujące muszą wybierać większą główkę, wtedy prościej będzie im przebić piłkę na przeciwległą stronę kortu. Potem przyjdzie czas na bardziej profesjonalne rakiety, gdy już nabierzemy trochę wprawy i gra zacznie nabierać coraz więcej emocji.

Inne artykuły: .

Jeśli nie jesteśmy pewni czy prawidłowo wybraliśmy rakietę, zawsze możemy prosić o poradę sprzedawcę, który pracuje w sklepie. Powinien posiadać należytą wiedzę i udzielić nam użytecznych rad, a także wybrać model, jaki umożliwi nam przyjemną grę. Potem pozostaje nam już wyłącznie znaleźć partnera i możemy grać w tenisa. Nie zniechęcajmy się ciężkimi początkami, które każdemu mogą się przytrafić – z czasem będzie już tylko coraz lepiej.

Comments are closed.