panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Odzież termoaktywna – idealne na wycieczkę w góry

Przebywam w Beskidzie Śląskim. Dla mnie pejzaż zielonych trójkątów za domem, zamglonych w rannej godzinie, jest normą. Co wcale nie jest nudne. Nic bardziej błędnego – kiedy spozierasz na góry nie musisz mieć odbiornika telewizyjnego, wystarczy odrobina uwagi. I mamy przedstawienie! Wcześnie rano bywa, że mgły wznoszą się niby zasłona w teatrze. Popularna jest opinia, iż górale umieją intuicyjnie przewidywać pogodę.

góry

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy idziemy po bułki na śniadanie lub po pączki do najlepszej w okolicy cukierni, możemy na tym sposobie polegać. Sprawa robi się bardziej poważna, a nawet zabójczo poważna, kiedy w planach mamy wycieczkę albo wyjście w góry. Wówczas wysłuchanie prognozy pogody to rzecz pierwszej wagi. Jednakże, nawet gdyby prognoza była sprzyjająca, rozsądnie byłoby się odpowiednio przyszykować. Każdy rozsądny, kuty na cztery nogi turysta, będzie pamiętał o wygodnych trepach i plecaku. Dobrze by było jednak pamiętać także o stosownym stroju. Pierwsza i najważniejsza zasada jest taka, że należy ubrać się należy włożyć kilka warstw ubrań, więc tak, aby było nam łatwo w razie konieczności zdjąć bądź włożyć dodatkowe ubranie. Ważne jest też, aby się za bardzo nie przegrzać. I tutaj przychodzi nam na ratunek sportowa bieliznatermoaktywna – tutaj przykłady skarpety termoaktywne idealne na górskie wycieczki.

Jest ona osiągalna w postaci nawet całych kompletów termoaktywnych (tutaj zobaczysz znacznie więcej: idealne w góry koszulki termoaktywne). Są to ubrania z tworzyw przyszłości.

Nie chcemy dopuścić do tego, żebyś nie uświadczył wszystkich szczegółów na podobny temat. Zachęcamy zatem do kolejnego wątku. Tam oczekuje na Ciebie kluczowa treść.

Struktura tych ubrań składa się z mikroskopijnych rurek, których zadaniem jest odparowywać krople potu z powierzchni ciała a równocześnie zapewnić dopływ powietrza do niej. Jest to osiągalne dzięki temu między innymi, iż rurki z jakich jest wykonana tkanina mają średnicę na tyle dużą by przepuścić krople potu ale tak małe aby nie wpuścić małych cząsteczek pary.

Więc nie istotne czy wkładamy koszulki termoaktywne czy skarpetki termoaktywne, rękawiczki termoaktywne czy też może komplety termoaktywne – wszystkie wymienione części stroju powinny przylgnąć do ciała (im ściślej tym skuteczniej ochraniają przed zimnem).

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy (https://motoargo.pl/pol_m_Czesci-Silnikowe-do-Motocykli-Skuterow_Uklad-chlodzenia_Komplety-naprawcze-pompy-wody-262.html) naszego opisu zapraszamy do następnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twe niepewności.

Wówczas rurki będą odprowadzać wilgoć na zewnątrz i „oddychać”.

Comments are closed.