panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Jak najlepiej znaleźć buty do gry w piłkę nożną?

Każdy, kto chce niebawem rozpocząć grać w piłkę nożną, niezaprzeczalnie musi wiedzieć dobrze o tym, że właściwe dobranie obuwia to dość istotna sprawa. Źle dopasowane obuwie może w dużym stopniu uniemożliwiać grę, bez względu na to, czy gramy zawodowo, czy też zupełnie amatorsko. Należy zatem zastanowić się, jakie są najlepsze rodzaje butów oraz jak je właściwie dopasować.

Halówki Nike Tiempo Legacy

Autor: Nike
Źródło: www.r-gol.com
Warto pamiętać w głównej mierze o tym, że właściwie dobrane buty sportowe przede wszystkim wpływają na idealny komfort gry, na czym z całą pewnością wszystkim zależy. Zdecydowanie ważniejszy jest jednakże fakt, iż w ogromnej mierze zmniejszają także ryzyko ewentualnych kontuzji, na jakie niestety możemy być narażeni wychodząc na boisko.

Obecnie producenci prześcigają się w zapewnianiu nam niezwykle nowoczesnych butów. Różnią się one designem, kolorem, wszelkiego rodzaju dodatkowymi udogodnieniami. Pamiętać jednak należy, że w sytuacji gry w piłkę nożną najistotniejsze jest, żeby buty były komfortowe i bezpieczne.

Niewątpliwie najwięcej osób wybiera tzw. halówki. Już sama nazwa podpowiada, że doskonale sprawdzają się w trakcie gry w halową odmianę piłki nożnej. Jednak jak się też okazuje, z powodzeniem można w nich grać również na asfalcie cross 80 na murawie. Bardzo popularne wśród zawodowych graczy są buty halowe Nike – super ceny: . Wiedzieć jednak trzeba, że gra w halówkach na wilgotnej trawie jest praktycznie niemożliwa, ponieważ będziemy się w nich ślizgać jak na łyżwach.

Gdy niezbędna jest niezwykle duża przyczepność, warto zdecydować się na tzw. wkręty. W takich butach gra na grząskiej lub śliskiej murawie okazuje się zdecydowanie prostsza. Nie są jednak polecane do grania na twardej powierzchni. W takich butach także bardzo łatwo zrobić krzywdę rywalowi.

Bardzo popularne wśród graczy są również lanki, tzn. korki wykonane ze sztucznego materiału. Wybierane są także tzw. turfy, które doskonale sprawdzają się na sztucznej nawierzchni, twardym boisku, jak również murawie pokrytej śniegiem.

Jak się zatem okazuje, dobór odpowiedniego obuwia zależy od kilku bardzo istotnych kwestii. Zawsze musimy mieć na uwadze nie tylko swoje preferencje dotyczące doboru butów, ale przede wszystkim względy takie jak chociażby rodzaj murawy, na jakiej będą odbywać się mecze.

Comments are closed.