panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Rakiety oraz naciągi do gry w tenisa, czyli dwa najważniejsze sprzęty do trenowania tenisa

Jednym z najbardziej popularnych sportów jest tenis. Bardzo wiele osób go lubi, ma też całe rzesze wiernych zapaleńców, którzy uprawiają ten sport regularnie. Tenis to w szczególności sport uprawiany na Olimpiadzie, w zasadzie na każdym kontynencie. Podstawową kwestią w tenisie jestprzebijanie piłki przez siatkę do tenisa dzięki rakiecie tenisowej.

gra w tenisa

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Są dwa rodzaje grania w tą grę – jednoosobowo oraz w dwie osoby. Trzeba tak przerzucić piłkę, aby osoba po drugiej stronie siatki miał problem z jej odbiorem. W tenisa grać może praktycznie każda osoba, nieważne, czy jest mały, czy dorosły. W tenisa grać mogą osoby bez względu na ilość lat. Jedyna sprawa jest taka, żeby mieć możliwość trzymania rakiety w dłoni. Przez wiele lat reguły tenisa zmieniały się, były modernizowane, tak aby były dopasowane do obecnych czasów.

By grać w tenisa należy posiadać potrzebny ekwipunek. Podstawową rzeczą jest dobra rakieta tenisowa. Powinna ona spełniać optymalne normy owego sportu, które ustalane są odgórnie. Kolejnym niezbędnym narzędziem potrzebnym do gry w tenisa są naciągi tenisowe. Naciąg jest niezbędny w momencie, kiedy struny rakiety nie są odpowiednio sztywne. Zauważyć to najlepiej da się podczas grania, kiedy widoczne jest to, że sposób uderzeń nie jest optymalna. Chodzi o to, że struna rakiety gubi swoje cechy, z tego powodu trzeba ją co jakiś czas odświeżyć.

zobacz na stronie

Autor: Christopher Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Naciągi tenisowe produkowane są z tworzyw sztucznych, istnieją również naciągi wyprodukowane z produktów naturalnych, znacznie droższe. To jaka ilość strun jest optymalna zależy od użytkownika rakiety, jednakżejednak standardem jest zakres od 14 do 18 strun. Ta liczba jest kwestią personalną, ponieważ każdemu graczowi zależy na innych właściwościach rakiety. Żeby dobrze wykonać siatkę, należy wykorzystać do tego około dwanaście metrów naciągu (świetne naciągi znajdziesz w Robi to profesjonalna maszyna. Zrobienie naciągu najlepiej wykonać w profesjonalnym punkcie serwisowym. jest ich współcześnie w Polsce paręnaście. To, w jaki sposób należy naciągnąć rakietę uzależnione jest od producenta oraz zdania specjalistów.

Jeśli ten wątek Cię interesuje oraz szukasz więcej informacji, to pod tym łączem odnajdziesz ich wiele – będą one zbliżone tematycznie, ale równie ciekawe.

Dużo zależne jest także od preferencji właściciela rakiety.

Comments are closed.