panelarrow

Gamayacht

rejsy jachtem

Którą kurtkę sportową kupić

Bielizna termoaktywna odprowadza wilgoć od ciała, zaś kolejna warstwa garderoby magazynuje ciepło. Ażeby jednak to wszystko mogło działać odpowiednio, nasze ciało powinno być osłonięte przed wiatrem oraz śniegiem. Markowe kurtki sportowe nie są tanie, jednakże rewelacyjnie sprawdzą się w różnych sytuacjach.

skalnik, sklep górski
Strój narciarski powinien być nie tylko wodoszczelny, ale zarazem oddychający. W przeciwnym razie narciarz błyskawicznie się spoci, a przemoczone okrycie będzie go wychładzać. Przy wyborze ubioru narciarskiego warto zastanowić się, kiedy a także w jakich warunkach chcemy jeździć. Na rynku osiągalne są materiały oferujące znakomitą izolację termiczną, wodoodporność i oddychalność – w nawet najbardziej wrogich warunkach pogodowych (wykorzystują je na przykład himalaiści).

Z punktu spojrzenia większości sportowców amatorów wspomniana ochrona nie jest konieczną, bowiem gros z nas nie lubi wychodzić na narty w czasie skrajnie niskich temperatur, przy dotkliwym wietrze bądź też w czasie dużych opadów śniegu. Przed złą pogodą chronimy się w gospodach, a nie w śnieżnych czeluściach.

Klasyczne kurtki sportowe (znane marki) są połączeniem warstwy drugieznane markiciej. Na zewnątrz mają membranę, zaś w środku ocieplinę, której funkcją jest magazynowanie ciepła. To wyjście ma parę plusów; całość nosi się całkiem komfortowo i nic nie wystaje spod kurtki. Mimo to zdecydowanie bardziej wielofunkcyjnym rozwiązaniem jest używanie kurtek nieocieplanych. Na pewno prościej je wysuszyć, a poza tym doskonale sprawdzają się w zupełnie innych wypadkach, również latem w charakterze kurtki przeciwdeszczowej.

Jeżeli szukasz innych informacji na prezentowany temat, to także rzuć okiem na pokrewne serwisy, które podnoszą tę tematykę.

Częstokroć kosztują one więcej, ale dostajemy w zamian bardziej uniwersalny element sportowego rynsztunku. Membranowe kurtki sportowe jedynie kilkoma szczegółami różnią się od modeli do wspinaczki. Przede wszystkim krojem. Kurtki sportowe różnią się długością. Warto mieć na uwadze fakt, że na nartach często jeździmy pochyleni, więc warto aby kurtka była troszkę dłuższą aniżeli może wydawać się na pierwszy rzut oka. Poza tym posiadają one kieszenie na różne niewielkie akcesoria jak przykładowo ściereczkę do gogli, kieszonkę na skipass itp.. Bardzo pomocne, ale nie niezbędne.

Comments are closed.